تابلو پیکسلی

با تابلو پیکسلی بیشتر آشنا شوید


تنوع یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین موضوعات در زمینه تابلوسازی است. به همین دلیل همواره تابلوساز ها و طراحان تابلوسازی به دنبال ایجاد طرح‌های جدید، متنوع و منحصر به فرد هستند. اغلب طراحان با رعایت اصول مهم و اساسی تابلوسازی ، اقدام به ایجاد طرح‌های جدید و متنوع می‌کنند. اساسی‌ترین اصل در ساخت تابلوی یک مغازه ، جلب توجه مشتری است. تابلو مغازه باید آنقدر چشم گیر باشد که مشتری را جذب خود کند. مهم‌ترین المان در جلب توجه مشتری، نور پردازی است. هرچقدر نورپردازی بهتر و بیشتر انجام شود، تابلو مغازه جلب توجه بیشتری خواهد کرد. در همین راستا، کمتر از 10 سال است که تابلوهایی با نام تابلو پیکسلی به بازار عرضه شده‌اند. کشور‌های شرق آسیا مثل چین، کره و تایوان را می‌توان زادگاه تابلو پیکسلی دانست. این LED های رنگی که باعث ایجاد تابلو پیکسلی شده‌اند، روی انواع مختلف حروف برجسته قابل نصب هستند و می‌توان از آنها برای جلب توجه هرچه بیشتر مشتریان استفاده کرد. با تابلو آنلاین همراه شوید تا تابلو پیکسلی را بهتر بشناسید.


تابلو پیکسلی چیست و چطور ساخته می‌شود؟
تابلو پیکسلی نوع جدیدی از تابلو مغازه محسوب می‌شود که می‌توان گفت بیشترین جلب توجه را ایجاد می‌کند. شما به وسیله LED های مخصوص تابلو پیکسلی، قادر خواهید بود تابلو معمولی مغازه خود را تبدیل به یک تابلو منحصر به فرد، زیبا و بسیار خاص و لوکس کنید. تفاوت اصلی تابلو پیکسلی، در نوع نورپردازی تابلو مغازه شما است. امروزه سیستم‌های نورپردازی حرفه‌ای در قالب تابلوهای پیکسلی پا به صنعت تابلوسازی گذاشته‌اند. این سیستم نورپردازی تک رنگ نیست و به شما این اجازه را می‌دهد که در هر لحظه، بتوانید بین 16 میلیون رنگ مختلف حق انتخاب داشته باشید.
در حقیقت شما قادر هستید تابلو پلاستیک، چلنیوم و حتی وگاسی خود را تبدیل به یک تابلو پیکسلی کنید. تنها کافیست از طراح و تابلوساز خود بخواهید تا در ساخت تابلو شما، از سیستم نورپردازی تابلو پیکسلی استفاده کند. به این طریق تابلو شما در هر لحظه قادر است میلیون‌ها رنگ مختلف را به خود بگیرد. شاید در حالت معمول، شما بخواهید پس از مدتی برای ایجاد تنوع، تابلو مغازه خود را کمی تغییر دهید. با نصب تابلو پیکسلی، تنها کافیست با استفاده از نرم افزاری ساده، طرح نورپردازی و رنگ تابلو مغازه خود را عوض کنید. جالب است بدانید که سیستم نورپردازی تابلو پیکسلی دارای یک کارت حافظه است. بر اساس ظرفیت این کارت حافظه، شما حتی می‌توانید تا 400 ساعت برنامه متنوع به تابلو مغازه خود دهید. به این طریق تابلو مغازه شما در هر روز می‌تواند یک طرح و رنگ جدید داشته باشد و به شکلی تازه مشتریان را به سمت خود جلب کند.


تابلو پیکسلی از چه متریالی ساخته می‌شود؟
شما می‌توانید در ساخت تابلو چلنیوم، وگاسی، پلاستیک و یا حتی وکیوم از LED های پیکسلی یا همان RGB استفاده نمایید. در حال حاضر سه نوع المان مختلف در تابلو پیکسلی کاربرد دارد که این سه نوع شامل LED، انگشتی و مربعی می‌شود. البته مدتی است که لامپ‌های پیکسلی نیز به بازار تابلوسازی وارد شده‌اند و می‌توانند جایگزین مناسبی برای لامپ‌ تابلوهای وگاسی یا لامپ‌های حاشیه تابلو باشند. این نوع لامپ‌ها نیز با برنامه‌ریزی قادر به تغییر رنگ هستند و می‌توانند جلب توجه تابلوهای وگاسی را چندین برابر کنند.
در حال حاضر بهترین نوع LED پیکسلی متعلق به برند سامسونگ است که عملکرد عالی و دوام بالایی دارد. اما برخی از تابلوسازان استفاده از برند‌های معتبر دیگر مثل پرمیوم یا کروز را ترجیح می‌دهند. لامپ‌های پیکسلی نسبتا گران قیمت هستند. به همین دلیل بهتر است ساخت تابلو پیکسلی را به یک تابلوساز حرفه‌ای، با سابقه و متخصص بسپارید. شما باید از تابلوساز بخواهید در ساخت تابلوی شما از LED هایی با بهترین کیفیت استفاده کند تا این تابلو بتواند سالیان سال در مقابل چشمان مشتریان خودنمایی کند.


تابلو پیسکلی بیشتر برای چه مشاغلی مناسب است؟
تابلو پیکسلی اکثرا برای مشاغلی مناسب خواهد بود که به بازی رنگ و نور نیاز بیشتری دارند. گاهی در برخی از مشاغل همانند طلا و جواهر فروشی، بهتر است از نورپردازی نسبتا کم و سنگینی استفاده شود و قطعا تابلو پیکسلی برای چنین مشاغلی خیلی جذاب نخواهد بود. شما با نصب تابلو مغازه خود انتخاب می‌کنید که چه نوع افرادی جذب کسب و کار شما شوند. پس حتی تابلو پیکسلی که جزء بهترین تابلوهای مغازه محسوب می‌شود نیز ممکن است برای برخی از مشاغل مناسب نباشد. در حال حاضر استفاده از تابلو پیکسلی به صاحبان برخی کسب و کارها بسیار توصیه می‌شود البته این توصیه از طرف ما نشان دهنده آن نیست که باقی مشاغل نمی توانند از تابلوهای پیکسلی استفاده کنند. اگر به این تابلوها علاقه ‌مند هستید، می‌توانید از تابلوسازی مورد نظر خود درخواست کنید تا بر اساس نوع کسب و کارتان، بهترین تابلو پیکسلی را طراحی کند. در حال حاضر استفاده از تابلو پیکسلی به چنین مشاغلی بیشتر توصیه می‌شود:  
•    مغازه‌های آب میوه و بستنی
•    برخی از کافه ها
•    سینما‌ ها و مراکز تئاتر
•    رستوران ها
•    فست فود ها
 


چرا باید تابلو پیکسلی را انتخاب کنیم؟
همانطور که اشاره کردیم، حتی در کشور‌های شرق آسیا هم، تابلوهای پیکسلی کمتر از 10 سال است که به بازار عرضه شده‌اند. به همین دلیل هنوز در صنعت تابلوسازی ایران، کمتر کسی با این نوع تابلوها آشنایی دارد. از طرف دیگر تابلو پیکسلی جزء تابلوهای گران قیمت محسوب می‌شود. اگر بخواهیم بین تابلوهای مختلف حال حاضر بازار تابلوسازی ایران مقایسه‌ای دقیق انجام دهیم، تابلو پیکسلی نسبتا هم قیمت تابلو وگاسی خواهد بود. پس در نتیجه اگر قصد خرید این نوع تابلو را برای مغازه خود دارید، بهتر است از پیش برای پراخت هزینه آن برنامه ریزی کنید.


اما با این حال، تابلو پیکسلی مزایای منحصر به فردی دارد که می‌تواند بسیاری از افراد را جذب خود نماید. در نتیجه اگر این پرسش برای شما نیز به وجود آمده باشد که اصلا چرا باید تابلو پیکسلی را به عنوان تابلو مغازه خود انتخاب کنیم؟ منتظر باشید تا پاسخ پرسش خود را همین جا بیابید.
•    مهم‌ترین اصل در ساخت تابلو مغازه، جلب توجه است. جلب توجه نیز با بازی رنگ ایجاد می‌شود. بهترین تابلویی که می‌تواند بازی رنگ را برای شما امکان پذیر نماید، تابلو پیکسلی است. تابلو پیکسلی قادر است قابلیت استفاده از 16 میلیون رنگ مختلف را برای شما فراهم کند. این بازی رنگ چشم هر مشتری را جذب خود می‌کند و او را به سمت کسب و کار شما می‌کشاند. مخصوصا در کسب و کار هایی که بازی رنگ برای آنها بسیار اهمیت دارد، تابلو پیکسلی بهترین عملکرد را خواهد داشت.
•    تابلو پیکسلی بسیار منحصر به فرد است. این یعنی شما نمی‌توانید تابلویی را مشابه تابلو پیکسلی بدانید.
•    تابلو پیکسلی را می‌توان با انواع تابلو مغازه ترکیب کرد. به عنوان مثال اگر شما به انواع تابلو وکیوم با استیل رینگی علاقه مند هستید، باید بدانید که می‌توانید انواع LED پیکسلی را داخل وکیوم نصب کرده و از بازی نور و رنگ آن لذت ببرید. شما حتی می‌توانید در انواع تابلو چلنیوم، پلاستیک و یا حتی استیل، از LEDهای پیکسلی استفاده کرده و یک تابلو پیکسلی زیبا با جلب توجه بالا داشته باشید.
•    با نصب یک تابلوی معمولی، از چه تعداد رنگ می توان استفاده کرد؟ به جز انتخاب یک رنگ به عنوان پلکسی و یک رنگ به عنوان لبه و تعداد محدودی نورپردازی، انتخاب دیگری برای شما باقی نمی‌ماند. اما با نصب تابلو پیکسلی، شما می‌توانید بین 16 میلیون رنگ مختلف انتخاب داشته باشید. هر رنگی که در ذهن خود تصور می‌کنید را نیز می‌توانید با این تکنولوژی روی تابلو مغازه خود پیاده کنید.
•    انواع سلیقه را پوشش می‌دهد. این یعنی به عنوان مثال ممکن است که یک مشتری تنها به رنگ سبز علاقه داشته و در عین حال رنگ مورد علاقه یک مشتری دیگر قرمز باشد. شما با نصب تابلو مغازه معمولی، قادر نخواهید بود که هر دو مشتری را جذب کسب و کار خود کنید. اما به واسطه تابلو پیکسلی، با برنامه ریزی دقیق، می‌توانید هر نوع مشتری با هر سلیقه‌ای را جذب کسب و کار خود کنید.
•    داخل تابلو پیکسلی ، یک کارت حافظه یا همان رم قرار داده می‌شود. بر اساس ظرفیت این کارت حافظه، شما می‌توانید نورپردازی تابلو مغازه خود را برنامه ریزی کنید. با قرار دادن یک کارت حافظه حجیم، حتی می توانید برنامه نورپردازی یک ماهه تابلو خود را طراحی کنید. به این ترتیب، این امکان وجود دارد که هر روز تابلو مغازه شما به یک رنگ جدید باشد!
•    تابلو پیکسلی جزء لوکس‌ترین و لاکچری‌ترین انواع تابلو مغازه در بازار ایران محسوب می‌شود. شما با نصب تابلو پیکسلی می‌توانید کلاس کار خود را افزایش دهید و مشتریان را جذب خود کنید.
•    تابلو پیکسلی جزء مدرن‌ترین انواع تابلو در صنعت تابلوسازی ایران است. پس اگر به دنبال آن هستید که همواره همگام با تکنولوژی و علم روز حرکت کنید، تنها گزینه مناسب شما، تابلو پیکسلی خواهد بود.
•    برنامه ریزی نورپردازی تابلو پیکسلی بسیار ساده است. شما حتی اگر از یک ترکیب رنگی یا یک برنامه نورپردازی و رنگ پردازی خوشتان بیاید، می‌توانید به سادگی از آن کپی برداری کنید. برای این کار کافیست تا اپلیکیشن تلفن همراه تابلو پیکسلی خود را نصب کرده و از طرح نورپردازی مورد نظر خود فیلم برداری کنید. اپلیکیشن به صورت خودکار بازی رنگ‌ها را تشخیص داده و برنامه آن را به تابلو مغازه شما منتقل می‌کند.
•    تنوع طرح‌های نورپردازی و رنگ‌پردازی در انواع تابلو پیکسلی بی‌نهایت و کاملا گسترده است. شما می‌توانید با کمی ابتکار، ذوق و سلیقه، طرح‌هایی را ایجاد کنید که بیشترین جلب توجه را برای مشتریان‌تان داشته باشد. این یعنی با طرحی خلاقانه، می‌توانید حتی از رقبای خود که دارای تابلو پیکسلی هستند نیز پیشی بگیرید.

 

پست الکترونیک

info[at]ariyopasargad[dot]com

آدرس

تهران، فلکه اول تهرانپارس، ابتدای گلبرگ، پلاک 20، طبقه 4، واحد 6

موارد مشابه تابلو پیکسلی

مشتریان شرکت

برخی از مشتریان تابلو آنلاین