تابلو مغازه
تابلو مغازه و تابلو فروشگاه تابلو مغازه، شناسنامه یک کسب و کار به نظر شما برای شروع یک کسب و کار به چه چیز‌هایی نیاز داریم؟ برای پاسخ به این سوال باید کمی در مورد کسب و کاری که می‌خواهید شروع کنید، تحقیق...

تابلو مغازه

تابلو مغازه و تابلو فروشگاه

تابلو مغازه، شناسنامه یک کسب و کار


به نظر شما برای شروع یک کسب و کار به چه چیز‌هایی نیاز داریم؟ برای پاسخ به این سوال باید کمی در مورد کسب و کاری که می‌خواهید شروع کنید، تحقیق نمایید. برای آغاز کسب و کارهای متفاوت، نیاز به تجهیزات و ملزومات مختلفی خواهید داشت. اما به نظر شما چه چیزی بین تمامی این تجهیزات و ملزومات مشترک خواهد بود؟ قطعا تنها نقطه مشترک بین تمامی ملزومات لازم برای آغاز یک کسب و کار، تابلو مغازه است. تابلو مغازه یکی از مهم‌ترین مسائلی است که حتی پیش از شروع یک کسب و کار باید در مورد آن تصمیم‌گیری کنید. به دلیل اهمیت بالای این موضوع، قصد داریم تا شما را به صورت کامل با مقوله تابلو مغازه آشنا کنیم. 

 
تابلو مغازه چیست؟
شاید از نظر شما پاسخ به این سوال بسیار ساده باشد. قطعا تابلو مغازه همان چیزی است که بر روی سردرب مغازه‌ها قرار می‌گیرد و نام کسب و کار بر آن درج می‌شود. اما آیا تابلو مغازه به همین تعریف ساده خلاصه می‌شود؟ بد نیست بدانید که در دنیای اقتصاد امروز که در آن فضای رقابتی نسبت به گذشته بسیار شدید‌تر شده است، تابلو مغازه خود را باید شناسنامه و اعتبار کسب و کارتان بدانید. یک تابلو با کیفیت می‌تواند فروش شما را افزایش دهد و باعث شود که بیشتر دیده شوید در حالی که یک تابلو نامناسب، می‌تواند دقیقا بر عکس عمل کند. در گذشته که جمعیت زیادی در دل ابر شهر‌هایی مثل تهران زندگی نمی‌کردند، کسبه کمتری نیز در خیابان‌های مختلف حضور داشتند. به همین خاطر مشتریان مجبور بودند که حتی مسیرهای طولانی را پشت سر بگذارند تا خودشان را به یک مغازه منحصر به فرد برسانند.
اما امروزه با افزایش جمعیت، زمانی که پای خود را از خانه بیرون می‌گذارید، ده‌ها مغازه مختلف در نزدیکی خود می‌بینید و دیگر لازم نیست که مسافت‌های طولانی را برای یافتن یک مغازه پشت سر بگذارید. این مساله برای خریدار، یک مزیت مهم و با ارزش است اما رقابت را برای فروشندگان و کسب و کار‌های مختلف بسیار سخت‌تر می‌کند. تصور کنید در اماکنی که یک خیابان به صنفی خاص همانند لوازم خانگی اختصاص داده شده، چقدر احتمال آن وجود دارد که یک مشتری، وارد هر مغازه شود؟ قطعا برای این کار باید عدد یک را تقسیم بر تعداد مغازه‌های یک خیابان کنید که حاصل رقم بسیار کمی خواهد شد. اما واقعا چه چیزی باعث می‌شود تا یک مشتری بین صدها مغازه مختلف که همگی یک نوع خدمات را ارائه می‌دهند، جذب یک مغازه خاص شود؟ این دقیقا همان جایی است که اهمیت تابلو مغازه خودش را نشان می‌دهد!


چرا یک مغازه باید تابلو داشته باشد؟
در گذشته اکثر افراد پیاده تردد می‌کردند و خبری از ازدحام وسایل نقلیه نبود. به همین خاطر بیشتر مردم در حین عبور از خیابان‌های مختلف خودشان را سرگرم تماشای ویترین مغازه‌ها می‌کردند و از این طریق، کسب و کار‌های مختلف اطراف خود را نیز می‌شناختند. اما این روزها اکثریت جامعه از وسایل نقلیه استفاده می‌کنند و همین مساله باعث شده تا زاویه دید وسیع‌تری داشته باشند و بیشتر به تابلو سردرب مغازه‌ها دقت کنند. از طرف دیگر سرعت وسایل نقلیه بسیار بیشتر از پیاده قدم زدن است و به همین خاطر زمانی که مخاطب شما به دنبال کسب و کاری می‌گردد، به دیدن تابلوهای مختلف اکتفا کرده و فرصت این را ندارد که ویترین شما را بررسی کند. پس تابلو مغازه را می‌توان اولین گام برای جذب مشتری دانست. زیرا مشتری پیش از اینکه حتی ویترین شما را ببیند، با تابلو مغازه شما رو به رو خواهد شد و درست در همین لحظه باید بتوانید او را جذب کسب و کار خود کنید.
بد نیست بدانید از نظر علمی، حافظه بصری انسان بسیار بهتر از حافظه عددی وی عمل می‌کند. این یعنی زمانی که شما یک تابلوی بسیار زیبا را برای مغازه یا کسب و کار خود طراحی کنید، مخاطب‌ از دیدن آن لذت می‌برد، و تصویر تابلوی شما در ذهن او ثبت خواهد شد. به این ترتیب در صورتی که نیاز به کسب و کار‌‌ شما داشته باشد، به سرعت می‌تواند این تصویر را بازیابی کند. قطعا هیچ کس شماره تماس مغازه شما یا شماره پلاک‌تان را حفظ نمی‌کند، اما می‌تواند با کمی تفکر، شکل و ظاهر کلی تابلو مغازه‌تان را به یاد بیاورد. پس تابلو مغازه را باید اعتبار کسب و کار و اولین گام برای جذب مشتری دانست.


هر تابلو، مشتری منحصر به فردی را جذب مغازه شما می‌کند
همانطور که اثر انگشت همه انسان ‌ها از میلیون‌ها سال قبل تا به امروز با یکدیگر متفاوت بوده است، روحیات و اخلاقیات آنها نیز با هم متفاوت خواهد بود. اما با این وجود، از دیدگاه علم روانشناسی، انسان‌ها، تیپ‌های شخصیتی محدودی دارند. به عنوان مثال ممکن است گروهی از افراد تفریحات هیجان انگیز را برای تعطیلات آخر هفته خود ترجیح ‌دهند در حالی که برخی دیگر خواهان آرامش طبیعت هستند. به همین ترتیب ممکن است برخی افراد جذب تابلوهای کم نور، سنگین و شیک شوند و در عین حال برخی دیگر تابلوهای رنگارنگ و شلوغ را ترجیح دهند. پس جالب است بدانید که با انتخاب نوع تابلو مغازه، می‌توانید نوع مشتری‌هایی که به مغازه شما مراجعه می‌کنند را انتخاب کنید!
به عنوان مثال اگر از تابلو استیل نوراندریک برای کافه خود استفاده کنید، قطعا افرادی مسن، متشخص و آرام جذب کافه شما خواهند شد. اما در عین حال با نصب لامپ‌های وگاسی و استفاده از رنگ‌های مختلف، جوانان پرانرژی نیز به کافه شما سری می‌زنند. این مساله کاملا بر اساس علوم روانشناسی بنا شده و 100 درصد پایه و اساس علمی دارد. پس اگر قصد دارید قشری خاص از افراد را جذب کسب و کار خود کنید، می‌توانید این کار را از طریق طراحی تابلو مغازه خود انجام دهید.


آیا مغازه‌های قدیمی نیز به تابلو احتیاج دارند؟
در حال حاضر شاهد رشد این باور نادرست در بین افراد مختلف هستیم که کسب اعتبار در طول زمان می‌تواند بهترین تبلیغ باشد و نیازی به نصب تابلو نیست. اما باید با این حقیقت کنار بیایید که دنیای اقتصاد امروز، بسیار بی‌رحم است و در صورت نبود تبلیغات مناسب، از قافله عقب می‌مانید و به ناچار باید کسب و کارتان را تعطیل کنید. در پاسخ به این افراد باید گفت که به نظر شما چه تعداد مشتری شما را می‌شناسند؟ یا تبلیغات دهان به دهان چقدر می‌تواند در رونق کسب و کار شما موثر باشد؟ با وجود اینکه چنین افرادی مشتریان ثابت و قدیمی خود را دارند، باید بدانیم که هر کسب و کاری برای بقای خود نیاز به مشتریان جدید نیز خواهد داشت.
از طرف دیگر همه انسان‌ها دارای خصلت تنوع طلبی هستند. در این حالت مهم نیست که شما تا چه حد در ارائه یک محصول با کیفیت به مشتریان خود موفق هستید بلکه باید همواره این احتمال را نیز در نظر بگیرید که مشتری ثابت شما ممکن است هر لحظه جذب مغازه‌ای جدید با دکور و تابلویی منحصر بفرد شود. ‌پس شما نیز باید در این راستا تبلیغات خود را داشته باشید و به کسب و کار معتبر خود این فرصت را بدهید تا مشتریانی جدید را تجربه کند. به یاد داشته باشید که رونق کسب و کار شما بر پایه تبدیل مشتریان جدید به مشتریان ثابت، استوار است.


چرا در مورد تابلو یک مغازه باید با علم روز همراه باشیم؟  
بهتر است این سوال را با سوالی دیگر جواب دهیم. به نظر شما چرا هر سال یک رنگ جدید مد می‌شود و لباس‌ها یا طراحی خودرو‌ها تغییر پیدا می‌کنند؟ چرا هر روز تلفن‌های همراه با ظاهری جدید به بازار عرضه می‌شوند یا چرا تکنولوژی هر روز شاهد یک تغییر جدید است؟ انسان سریعا به وضعیتی که در آن قرار دارد، عادت می‌کند و حتی زیباترین چیز‌ها، جذابیت خود را به تدریج از دست می‌دهند. برای درک این موضوع، بهتر است به عکس‌های قدیمی خود و لباس‌هایی که می‌پوشیدید، نگاهی بیاندازید. چیزی که در آن دوران تصور فوق العاده‌ای از آن داشتید، ممکن است امروزه نازیبا و یا حتی مسخره به نظر برسد. تابلو مغازه نیز از این قاعده مستثنا نیست. شما باید همواره در تلاش باشید تا مخاطب خود را شگفت زده کنید. شاید در ابتدا زمانی که تابلو چلنیوم به دنیای تابلوسازی عرضه شد، اولین کسانی که از این تابلو استفاده کردند، به واسطه تابلوی خود بسیار معروف و محبوب شدند. اما پس از همه گیر شدن چلنیوم ، کم کم این تابلو‌ها جذابیت اولیه خود را از دست دادند. پس شما برای حفظ مزیت رقابتی خود نسبت به سایرین، باید همواره از علم روز بهره ببرید تا مخاطب را به خوبی جذب خود کنید. همیشه اولین نفرها در ذهن ما باقی می‌مانند، این را فراموش نکنید! پس اولین نفری باشید که از تغییرات دنیای تابلوسازی مطلع می‌شوید و از آن بهره می‌گیرید!


قیمت تابلو مغازه خیلی زیاد است، به چه علت باید این هزینه را پرداخت کنیم؟
شاید تعجب کنید اگر بدانید که برند‌های بسیار بزرگ، چیزی حدود چند صد میلیون تومان بابت تابلو مغازه و کسب و کار خود هزینه می‌کنند. شاید این مساله خیلی غیر منطقی به نظر برسد. اما باید بدانید هزینه‌ای که برای ساخت تابلو مغازه صرف می‌کنید، از بین نخواهد رفت و به نوعی یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می‌شود. جالب است بدانید که یک تابلو باکیفیت می‌تواند هر 40 دقیقه، یک مخاطب جدید را جذب خود کند. تحقیقات نشان داده‌اند که مغازه‌هایی با تابلو چشم گیر، حدود سه برابر سایر کسب و کار‌ها درآمد دارند. و نکته جالب‌تر اینکه به محض نصب یک تابلوی جدید و منحصر به فرد، می‌توانید متوجه تغییرات فروش شوید! این تابلو مغازه است که به کسب و کار شما اعتبار می‌بخشد و باعث می‌شود که بیشتر دیده شوید. پس هزینه‌ای که برای تابلو مغازه صرف می‌کنید را نه یک خرج اضافی، بلکه به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت ببینید که در طول زمان، سودآوری بسیار زیادی برای شما خواهد داشت.

 

 

پست الکترونیک

info[at]ariyopasargad[dot]com

آدرس

تهران، فلکه اول تهرانپارس، ابتدای گلبرگ، پلاک 20، طبقه 4، واحد 6

گالر تصاویر تابلو مغازه
موارد مشابه تابلو مغازه

مشتریان شرکت

برخی از مشتریان تابلو آنلاین