تابلو استیل

با تابلو استیل بیشتر آشنا شوید


حدود 10 سال است که تابلوهای استیل پای خود را به بازار تابلوسازی ایران باز کرده‌اند. پیش از آن تابلوهای برنجی بیشترین طرفدار را داشتند. اما پس از ورود استیل، تابلوهای برنجی جای خود را به این تابلو مغازه شیک و زیبا دادند. تابلوهای استیل از زیبایی و جلای بسیار زیادی برخوردار هستند و به همین جهت طرفداران زیادی نیز دارند. طراحان و تابلوسازان خوش ذوق، برای افزایش تنوع کار خود، از انواع تابلو استیل برای کسب و کارهای مختلف استفاده می‌کنند. با تابلو آنلاین همراه شوید تا این تابلوی معرکه و زیبا را بهتر بشناسید، انواع آن را بدانید و با روش ساخت آن آشنا شوید.


یک تابلوی استیل چطور ساخته می‌شود؟
 برای ساخت تابلو استیل ، در ابتدا طراحان با استفاده از برنامه‌های کورل یا اتوکد، طراحی دو بعدی فونت حروف تابلو را انجام می‌دهند. در مرحله بعدی، این فونت باید ولد شود تا دستگاه لبه‌های آن را بخواند. سپس ورق استیل زیر دستگاه واتر جت می‌رود تا برش بخورد. پس از برش حروف، اندازه لبه گیوتین می‌خورد و به وسیله جوش قلع یا جوش لیزر به لبه حروف متصل می‌شود. اگر تابلو استیل رینگی باشد، روی حروف مجدد برش خورده و یک لبه دوبل از داخل به لبه خارجی کار جوش می‌خورد. در نهایت اگر تابلو استیل پلاستیک، استیل با لبه پلاستیک یا استیل پلاست باشد، حروف پلاستیک نیز ساخته می‌شوند و روی هم قرار می‌گیرند.


چند نوع تابلو استیل وجود دارد؟
در حال حاضر طراحان و تابلوساز ها برای افزایش تنوع، از استیل به مدل‌های مختلفی استفاده می‌کنند. امروزه انواع مختلف تابلو استیل در صنعت تابلوسازی وجود دارد که باید با آنها آشنا شوید.


تابلو استیل ساده
تابلوهای استیل ساده بیشتر برای لوگوهای داخل شرکت‌ها و نام ساختمان‌های مسکونی کاربرد دارند. این نوع تابلوها بسیار ساده هستند و در آنها هیچ نورپردازی خاصی وجود ندارد.


تابلو استیل نور اندریک
در انواع تابلو استیل نور اندریک، به وسیله چند اسپیسر، حروف حدود سه تا چهار سانتی متر از زمینه پشت خود فاصله می‌گیرند. سپس SMD ها به سمت پس زمینه قرار داده می‌شوند تا نور را پشت حروف پخش کنند. این نوع تابلو را استیل نور اندریک می‌نامند. البته نور در این نوع تابلو حالت پخش دارد و متمرکز نیست.


تابلو استیل پلاست
همانطور که اشاره کردیم، در انواع تابلو استیل نور اندریک، نور به صورت پراکنده پشت تابلو پخش می‌شود و متمرکز نیست. برای اینکه نور به صورت متمرکز اطراف حروف پخش شود، از یک لبه کانتور پی وی سی در لبه خارجی حروف استفاده می‌شود. به این نوع از تابلوها، تابلوی استیل پلاست گفته می‌شود. این پی وی سی دوغی، بسیار ضخیم است و باعث افزایش قیمت تابلو خواهد شد. اما در عوض می‌توانید نور متمرکز و بسیار زیبایی را در لبه خارجی حروف خود داشته باشید.


تابلو استیل با لبه پانچ
همانطور که می‌دانید، نور از استیل عبور نمی‌کند. به همین دلیل برای نورپردازی باید از روش‌هایی مثل نور اندریک، ایجاد کانتور، برش رینگی و یا پانچ لبه استفاده کنیم. در روش پانچ لبه، پس از گیوتین زدن استیل، روی آن با دستگاه واتر جت، حفره‌هایی با قطر و فاصله یکسان ایجاد می‌شود. به این طریق نور از اطراف حروف به بیرون می‌زند و حالت بسیار شیک و زیبایی پیدا می‌کند.


تابلو استیل با لبه پلاستیک
همانطور که اشاره کردیم، استیل قادر نیست نور را از خود عبور دهد. به همین دلیل باید از روش‌های مختلف برای نورپردازی تابلوی استیل استفاده کرد. یکی از روش‌های نسبتا پر هزینه اما زیبا و بسیار شکیل، استیل با لبه پلاستیک است. در این روش حروف استیل به صورت کامل آماده می‌شوند. سپس حروف پلاستیک با پلکسی دوغی رنگ و در اندازه ای حدود 5 میلی متر کوچک‌تر از حروف استیل، ساخته خواهند شد. نورپردازی داخل حروف پلاستیکی انجام می‌شود. سپس حروف استیل همانند یک قاب، بر روی حروف پلاستیک نصب می‌شوند. به این شکل از رو به رو تنها حروف استیل مشخص است. اما از اطراف، حدود 3 تا 5 سانتی متر از حروف پلاستیک با نورپردازی مشخص خواهند بود. به این ترتیب نور از اطراف حروف استیل بیرون می‌زند و ظاهر بسیار زیبایی پیدا می‌کند.


تابلو استیل رینگی پلاستیک
شیک‌ترین، سخت‌ترین و گران‌ترین روش برای نورپردازی تابلو استیل، ایجاد استیل رینگی است. در این روش ابتدا حروف استیل به صورت کامل ساخته می‌شوند. سپس داخل حروف نیز با واتر جت برش می‌خورد به شکلی که از آن حرف تنها یک لبه 1 تا 2 سانتی متری باقی بماند. سپس به لبه خارجی ایجاد شده در اثر برش دوم، یک لبه نازک حدود 1 سانتی متری جوش داده می‌شود تا لبه دوبل داشته باشد.البته به صورت همزمان، حروف پلاستیک نیز ساخته خواهند شد. در نهایت لبه استیل رینگی همانند یک قاب روی حروف پلاستیک قرار می‌گیرد. تفاوت اصلی استیل رینگی پلاستیک با تابلو استیل پلاستیک در آن است که در تابلو استیل پلاستیک نور از وسط حروف بیرون نمی‌زند. اما در تابلو استیل رینگی به دلیل اینکه وسط حروف برش خورده است، نور از حروف پلاستیک عبور کرده و به بیرون می‌زند. در حقیقت تابلوهای استیل رینگی، یک قاب زیبای استیل هستند که روی حروف پلاستیکی نصب می‌شوند.


تابلو استیل رینگی وکیوم
حروف وکیوم مدت کوتاهی است که به بازار تابلوسازی ایران راه پیدا کرده‌اند. برخی افراد این نوع تابلو را بدون قاب یا همان استیل رینگی نصب می‌کنند. اما برخی دیگر برای زیباتر شدن کار، از استیل رینگی استفاده می‌نمایند. مراحل ساخت حروف وکیوم بسیار دشوار بوده و هزینه ساخت بالایی دارند. اضافه شدن استیل رینگی به دور حروف وکیوم، باعث گران‌تر شدن آن نیز می‌شود. اما تمام حروف وکیوم دارای یک لبه حدود 1 سانتی متری هستند که از آن می‌توان برای اتصال استیل رینگی استفاده کرد. در حقیقت استیل رینگی می‌تواند به عنوان یک قاب براق و زیبا دور حروف وکیوم را بگیرد و جلوه آن را چندین برابر کند.


تابلو استیل رینگی کریستال
برخی از افراد سنگین و ساده بودن تابلو استیل را ترجیح نمی‌دهند و به دنبال جلب توجه بیشتر هستند. این دسته افراد می‌توانند در تابلوی خود روی حروف پلکسی قرار گرفته در استیل رینگی، کریستال بچسبانند. کریستال با رزین به سطح پلکسی می‌چسبد و با شکست نور، جلوه بسیار زیبایی به تابلوی شما می‌بخشد. با استفاده از کریستال انگار هزاران شیشه شکسته شده به تابلوی شما چسبیده است. البته چسباندن کریستال روی پلکسی، با وجود اینکه جلوه بسیار زیبایی دارد، تمیز کردن تابلو را بسیار دشوار می‌کند. به همین دلیل برخی افراد ترجیح می‌دهند که در تابلو استیل رینگی خود، کریستال را پشت پلکسی بچسبانند. با این کار ظاهر حروف یکدست خواهد شد و انگار سطح روی پلکسی شکسته و به هزاران تکه تقسیم شده است. این کار کمی از جلوه استیل رینگی کریستال می‌کاهد اما در عوض تمیز کردن آن را ساده‌تر می‌کند. طراحان می‌توانند از رنگ‌های مختلف کریستال برای جذابیت بیشتر تابلوی شما استفاده کنند.


در تابلو استیل از چه متریالی استفاده می‌شود؟
در حال حاضر اکثر تابلوسازها از استیل‌های ایرانی یا ترک استفاده می‌کنند. بهترین استیل، استیل 304 نگیر ترک با ضخامت 1 میلی متر است. البته به طور کلی ضخامت‌های 0.5،0.7 و 1 میلی متر داخل بازار وجود دارند. تابلوهای استیل نگیر قطعا قیمت بیشتری نسبت به تابلو استیل بگیر دارند و این را در سفارش خود حتما باید در نظر داشته باشید. متاسفانه برخی از تابلوسازان سودجو، از انواع پلکسی آینه‌ای به جای استیل استفاده می‌کنند و تفاوت این دو را مشتریان و یا حتی تابلوسازان هم نمی‌توانند تشخیص دهند. در مورد پلکسی نیز بهتر است از پلکسی چوچن، یرلانگ و یا سامپکس با ضخامت بالا استفاده شود تا طول عمر تابلوی مغازه شما افزایش پیدا کند. به صورت کلی باید گفت که تابلو استیل عمر بسیار زیادی دارد و می‌توانید در حدود 5 تا 10 سال از آن استفاده کنید.
تابلوهای استیلی که برای اتصال آنها از جوش قلع استفاده شده، کیفیت بالاتری دارند و عمر مفید آنها بیشتر خواهد بود. استیل از چلنیوم عمر بیشتری دارد و قطعا ظاهر آن نیز زیباتر است. اما از نظر انتخاب رنگ، شما را دچار محدودیت می‌کند. در حال حاضر اکثر استیل‌های داخل بازار ایران به رنگ‌های طلایی مات یا همان خش دار، طلایی براق، دودی، مسی و مشکی هستند.


در چه مشاغلی از تابلو استیل بیشتر استفاده می‌شود؟
به صورت کلی باید گفت هر شغلی که قصد دارد تشخص خود را به رخ بکشد، باید از تابلو استیل برای مغازه خود استفاده کند. تابلوهای استیل گران هستند و ظاهری بسیار سنگین و شیک دارند. به همین دلیل می‌توانند نمایی بسیار لاکچری و در عین حال شیک را به تابلو مغازه شما بدهند. پس به صورت کلی استفاده از تابلو استیل به مشاغل زیر توصیه می‌شود:
 
•    کافه‌ها
•    طلا و جواهر فروشی
•    صرافی
•    رستوران‌ها
•    ساختمان‌های مسکونی
•    ساختمان‌های اداری
•    نمایشگاه‌های اتومبیل
•    بیمارستان‌ها
•    قنادی‌ و شیرینی فروشی
•    مطب پزشکان
•    تابلوهای داخلی ادارات
•    نمایشگاه مبل
 
چرا باید تابلو استیل را به عنوان تابلو مغازه خود انتخاب کنیم؟
تابلوهای استیل نسبتا گران قیمت هستند. به همین دلیل شاید بخواهید بدانید که اصلا چرا باید تابلو استیل را به عنوان تابلو مغازه خود انتخاب کنید.
•    تابلوهای استیل عمر و دوام بسیار بالایی دارند. به همین دلیل هزینه شما برای سالیان طولانی خواهد بود.
•    تابلوهای استیل ظاهری براق دارند و باعث جلب توجه زیادی می‌شوند. پس می‌توانند تعداد مشتریان شما را افزایش دهند.
•    تابلوهای استیل ظاهری بسیار شیک، سنگین و زیبا دارند.
•    به دلیل گران قیمت بودن، یک تابلوی لاکچری محسوب می‌شوند و باعث کلاس بیشتر کسب و کار شما خواهند شد.
•    این تابلوها بسیار منحصر به فرد هستند و تعداد کمتری از مشاغل آن را به کار می‌برند.

 

پست الکترونیک

info[at]ariyopasargad[dot]com

آدرس

تهران، فلکه اول تهرانپارس، ابتدای گلبرگ، پلاک 20، طبقه 4، واحد 6

گالر تصاویر تابلو استیل
موارد مشابه تابلو استیل

مشتریان شرکت

برخی از مشتریان تابلو آنلاین