طراحی تابلو مغازه

با اهمیت طراحی تابلو مغازه در تابلوسازی بیشتر آشنا شوید


طراحی در تابلوسازی چیست؟


پیش از هر چیز باید به این سوال پاسخ دهیم که اصلا منظور از طراحی در تابلوسازی یا همان طراحی تابلو مغازه چیست؟ شاید برای شما هم این مساله جای سوال باشد که یک طراح تابلوساز چه کاری انجام می‌دهد و اصلا چرا ساخت تابلو مغازه نیاز به طراحی حرفه‌ای دارد؟ در حال حاضر تابلوسازها به دو دسته مختلف تقسیم می‌شوند. دسته اول کسانی هستند که از طر‌ح‌های دیگران کپی برداری می‌کنند و هیچ خلاقیتی در کار خود ندارند. این دسته افراد از فونت‌های سیستمی و آماده استفاده می‌کنند و اصلا به دنبال ایجاد یک فونت جدید و اختصاصی برای مشتریان خود نیستند. این قشر از تابلوسازان همان کسانی هستند که طراحی تابلو مغازه شما را به سرعت انجام می‌دهند و شاید حتی شما از این بابت خرسند هم باشید و تصور کنید که چقدر این فرد در زمینه کاری خود حرفه‌ای است و سریع عمل می‌کند.
 اما دسته دوم را تابلوسازهایی تشکیل می‌دهند که برای طراحی تابلو مغازه، زمان زیادی را صرف می‌کنند. این دسته افراد همان کسانی هستند که در همکاری مستقیم با طراحان تابلوساز فعالیت می‌کنند و به دنبال یک طرح کاملا اختصاصی، زیبا و درخور برای کسب و کار شما می‌گردند. جالب است که در اکثر مواقع، به دلیل زمانی که این افراد صرف طراحی حرفه‌ای خود می‌کنند، از طرف مشتریان بازخواست هم می‌شوند. اما آیا به نظر شما زمانی که قصد دارید چندین و چند میلیون تومان صرف تابلویی کنید که قرار است تبدیل به شناسنامه و اعتبار کسب و کار شما شود، نباید به دنبال یک طرح اختصاصی، زیبا و بسیار منحصر به فرد باشید؟ به نظر شما نباید در طراحی از المان‌های مختلف روانشناسی و شناخت مخاطب استفاده شود؟ به نظر شما شناخت محل نصب و همچنین موقعیت مکانی شما از نظر بازاریابی مهم نیست؟ تمامی این موارد باید در طراحی تابلو مغازه لحاظ شوند تا بتوان به یک تابلو تماشایی، بی‌نظیر و با عملکرد بالا دست پیدا کرد.


چرا تابلو مغازه نیاز به طراحی حرفه‌ای دارد؟
قطعا شما برای طراحی تابلو مغازه خود باید هزینه‌ای جداگانه پرداخت کنید و حداقل بین سه تا پنج روز منتظر طرح نهایی باشید. به همین خاطر مطمئنا این سوال در ذهن شما به وجود می‌آید که اصلا چرا تابلو مغازه به یک طراحی منحصر به فرد نیاز دارد؟ خب خیلی ساده می‌توان یک فونت معمولی را انتخاب کرد و آن را ساخت! پس چرا باید  این همه منتظر ماند و هزینه‌ای جداگانه نیز پرداخت کرد؟ در پاسخ به این سوال باید کمی در مورد وضعیت اجتماعی کنونی دنیا صحبت کنیم. در حال حاضر فضای دنیای اقتصاد ما به حدی رقابتی شده است که همه به دنبال یک نقطه تمایز نسبت به سایر رقبا می‌گردند تا بتوانند فروش بیشتری داشته باشند و بهتر شناخته شوند. اگر کمی در این زمینه تحقیق کنید، خواهید دید که افراد مختلف تلاش می‌کنند از هر راهی، چه خوب و چه بد، فقط شناخته شوند! تبلیغات می‌تواند از نوع مثبت یا منفی باشد! هر کس تلاش می‌کند یک نقطه تمایز برای خود بسازد تا همه او را به واسطه همان موضوع به یاد بیاورند.
به عنوان مثال رستوران‌ها تلاش می‌کنند منوی منحصر به فرد، دکوراسیون بی‌نظیر و یا حتی رفتاری بسیار عالی با مشتریان خود داشته باشند تا بتوانند فروش بیشتری را تجربه کنند. برخی افراد مغازه خود را شبیه به یک غار دکور می‌کنند و برخی دیگر آن را شبیه به یک زندان در می‌آورند! در گذشته اصلا شاهد این اتفاقات نبودیم اما امروزه می‌بینیم که تمامی کسب و کار‌ها به دنبال ایجاد یک نقطه تمایز بارز هستند. در این بین نکته قابل توجه این است که مشتری نیز این رقابت به وجود آمده را می‌پسندد و ترجیح می‌دهد که تجربه‌ای تازه داشته باشد! اما به نظر شما وقتی یک مشتری با وسیله نقلیه خود در حال عبور از کنار مغازه شما است، اولین چیزی که به آن دقت می‌کند، چیست؟
در فاصله دور و در سرعت زیاد، اولین چیزی که مشتری را به خود جذب می‌کند، تابلو مغازه شما خواهد بود. اگر این تابلو از نظر مشتری نقطه تمایزی نسبت به سایر مغازه‌ها داشته باشد و او را جذب خود کند، در قدم بعدی این فرد نگاهی کوتاه و مختصر نیز به داخل مغازه شما می‌اندازد. در غیر این صورت خیلی ساده از کنار شما عبور می‌کند و چه بسا حتی شما را نبیند. شاید شما نیز این حقیقت تلخ و داستانی که در مورد عادت روایت می‌شود را شنیده باشید که مردم ساکن ساحل، دیگر صدای موج‌های دریا را نمی‌شنوند! این یعنی مخاطب و مشتری شما به طرح‌های سوخته و تابلوهای قدیمی عادت کرده و ناخواسته حتی متوجه وجود تابلو شما نیز نمی‌شود! پس طرح تابلوی شما باید آنقدر خاص، چشم گیر و جذاب باشد که حتی از صدها متر دورتر هم توجه مشتری را به خود جلب کند!

پیشنهاد مطلب: "  تابلوساز؛ سازنده اعتبار یک کسب و کار " و " بهترین تابلو برای ابزار فروشی " و " بهترین تابلو برای کبابی و تهیه غذا "


با انواع طراحی تابلو مغازه بیشتر آشنا شوید
جالب است بدانید که در دنیای تابلوسازی روش‌های مختلفی برای طراحی تابلو مغازه وجود دارد که قصد داریم شما را به صورت کامل با آنها آشنا کنیم و در نهایت انتخاب را به خود شما بسپاریم. 


طراحی‌های کلیشه‌ای
این نوع طراحی را می‌توان ساده‌ترین نوع طراحی تابلو مغازه دانست. در این نوع طراحی، تابلوساز تنها به یک لپ تاپ نیاز دارد. او نمونه کار‌های قدیمی خود یا سایر همکاران را به شما نشان می‌دهد و سپس نوشته تابلو شما را با نرم افزارهای بسیار ابتدایی روی آنها امتحان می‌کند. با تغییر فونت‌های ساده و سیستمی ویندوز، شما باید طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. معمولا این روش طراحی بسیار سریع انجام می‌شود و در اکثر موارد، تابلوساز این کار را به صورت رایگان برای شما انجام می‌دهد.


طراحی‌های گرافیکی
برخی از تابلوسازها با طراحان گرافیست تبلیغاتی همکاری می‌کنند. البته در بعضی موارد مشتریان به صورت مستقیم با طراحان گرافیست ارتباط برقرار کرده و درخواست یک طرح برای تابلو مغازه خود می‌کنند. این عزیزان هر چقدر هم که در زمینه طراحی گرافیکی خبره باشند، اما باز هم در مورد علوم مختلفی که با تابلوسازی ارتباط دارند، بی اطلاع هستند. به همین خاطر شاید در نهایت طرحی که طراح گرافیست خلق کرده است، توسط تابلوساز قابل اجرا نباشد و همین مساله می‌تواند باعث بروز مشکلات آتی شود. مهم‌ترین مشکلی که در این روش به وجود می‌آید این است که مشتری یک طرح زیبا را تایید می‌کند اما به این علت که طرح از نظر تابلوساز قابلیت اجرایی ندارد، تابلوی نهایی با طرح ابتدایی متفاوت خواهد بود و ممکن است پذیرش این موضوع توسط مشتری بسیار سخت باشد.

پیشنهاد مطلب: " بهترین تابلو برای بانک‌ها و سازمان‌ها " و " بهترین تابلو برای آرایشگاه و سالن‌های زیبایی " و " بهترین تابلو برای داروخانه "


طراحی‌های تابلوسازی
شایان ذکر است که گروهی از طراحان، تنها در حوزه طراحی تابلو مغازه فعالیت می‌کنند. متاسفانه طراحان تابلوسازی تعداد بسیار کمی دارند و به همین خاطر برای ارتباط با آنها، باید از طریق شرکت‌های معتبر تابلوسازی اقدام نمایید. این دسته عزیزان کسانی هستند که در مورد علومی مثل بازاریابی، شناخت مشتری، آنالیز موقعیت مکانی، روانشناسی رنگ‌ها، نورپردازی، سبک ساخت تابلو، سبک ساخت حروف برجسته، انواع حروف برجسته، انواع متریال و انواع روش نصب، شناخت بسیار کاملی دارند. طراحان تابلوسازی در ارتباط مستقیم با تابلوساز و همچنین سازنده حروف و حتی نصاب‌های محترم هستند و طرح آنها کاملا قابلیت اجرایی دارد. همچنین بر اساس شناختی که نسبت به متریال‌های متعدد دارند، می‌توانند یک استعلام قیمتی دقیق را به شما ارائه دهند تا بتوانید بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.
مهم‌ترین و اساسی‌ترین مزیت طراحان تابلوساز را می‌توان ایجاد فایل سه بعدی دانست. این دسته عزیزان می‌توانند به صورت سه بعدی طرح‌های مختلف را با متریال‌های متفاوت بر روی سر درب مغازه شما به صورت مجازی طراحی کنند. این طرح به حدی واقعی است که شما نمی‌توانید تفاوت نسخه اصلی و مجازی آن را تشخیص دهید. به این ترتیب قادر خواهید بود تا پیش از نصب تابلو، ظاهر نهایی آن را مشاهده کنید و ببینید که کدام طرح را با کدام متریال و به چه قیمتی می‌پسندید و همان گزینه را انتخاب کنید! در ضمن این طرح یک ضمانت عالی برای حسن انجام کار و تایید درخواست شما خواهد بود. در این حالت، اگر مشکلات بعدی به وجود آمد، شما می‌توانید با استناد به برگه طراحی و شباهت آن با طرح نهایی، اقدامات لازم را به عمل آورید.

پیشنهاد مطلب: " تابلوسازی نمایشگاه‌های خودرو " و " بهترین تابلو برای مدارس و آموزشگاه‌ها " و " تابلوسازی برای کافه "

 

طراحی آنلاین تابلو مغازه
شایان ذکر است که گروه تابلوسازی تابلو آنلاین ، با تیمی حرفه‌ای متشکل از مهندسان جوان و نخبه کشور، توانسته تا یک سیستم طراحی آنلاین را برای تابلو مغازه ایجاد کند. نحوه عملکرد این سیستم برای کاربران بسیار ساده است و  مخصوصا برای کسانی که به دنبال طراحی سریع تابلو مغازه خود هستند، بسیار مناسب خواهد بود. در این سیستم شما می‌توانید متنی که می‌خواهید روی تابلو بنویسید را وارد ‌کنید. سپس فونت و رنگ آن را انتخاب کنید. و در نهایت نوبت به انتخاب حروف برجسته و همچنین پس زمینه کار خواهد رسید. به این طریق شما از ساده‌ترین روش ممکن می‌توانید اقدام به طراحی آنلاین تابلو مغازه خود کنید و بابت آن هیچ هزینه‌ای پرداخت نکنید. این سامانه قادر است تا در پایان یک خروجی از کار نهایی به شما ارائه دهد تا ببینید که تابلو چه شکل و شمایلی خواهد داشت. در آخرین مرحله هم ابعاد سردرب و ابعاد تابلوی مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید تا سفارش شما ثبت شود. جالب است بدانید که در آینده نزدیک، این سامانه خواهد توانست تا بر اساس قیمت روز، استعلام قیمتی حدودی نیز به شما ارائه دهد. با این کار، ارتباط بین تابلوساز و مخاطب بسیار کوتاه می‌شود و می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، تابلو خود را سفارش دهید. البته این گروه به صورت مستقیم با نخبگان طراحی تابلوسازی کشور نیز همکاری می‌کند و شما می‌توانید در صورت تمایل، درخواست خود را مبنی بر داشتن تابلوی انحصاری و فونت اختصاصی به آنها ارائه دهید. فراموش نکنید که یک طرح خاص تنها راه شما برای جذب مخاطب است. این طرح تبدیل به شناسنامه بصری شما می‌شود و مخاطبان‌تان شما را به واسطه این طرح خواهند شناخت.

 

مشتریان شرکت

برخی از مشتریان تابلو آنلاین