تابلوسازی رستوران

بهترین تابلو برای رستوران ، مطمئن‌ترین روش جذب مشتری و افزایش درآمد
اکثریت مردم رستوران داری را یک شغل پر درآمد می‌دانند.  اما درآمد به سادگی حاصل نمی‌شود. حتی اگر بهترین کیفیت غذایی را هم داشته باشید، دلیلی بر جذب مشتری در گام نخست نمی‌شود. خب شاید از خودتان بپرسید که چه چیزی باعث افزایش مشتری خواهد شد؟ پاسخ ساده است. اولین چیزی که توجه مشتری شما را به خود جلب می‌کند چیست؟ بی شک مشتری پیش از هر چیز تابلوی شما را خواهد دید. پس اولین گام برای جذب مشتری، داشتن یک تابلوی عالی با طراحی منحصر به فرد است. در گام‌های بعدی شما باید تلاش کنید تا این مشتری گذری، تبدیل به یک مشتری دائم و پر و پا قرص برای شما شود. پس سوال بعدی که در اینجا به وجود می‌آید این است که بهترین تابلو برای رستوران چیست؟ اصلا بهترین روش تابلوسازی برای رستوران کدام است؟ با تابلو آنلاین همراه باشید تا پاسخ سوال خود را بیابید.


چرا تابلوسازی برای رستوران اهمیت دارد؟
مشاغل مختلفی در کشور مشغول به کار هستند.  هر یک از آنها تابلو مغازه مخصوص به خود را دارند. تابلو ساز ها نیز بر اساس نوع شغل آنها، بهترین تابلو را ارائه می‌دهند. اما در مورد رستوران‌ها این مساله بسیار حائز اهمیت است.  معمولا اولین مرحله برای جذب مشتری در رستوران‌ها، تابلوی آنها است. پس تابلوی رستوران باید به دقت طراحی شود و بسیار خاص و دیدنی باشد.
زمانی که مشتری با وسیله نقلیه خود از کنار رستوران‌های مختلف عبور می‌کند، شاید حتی در آن سرعت نتواند فضای داخلی رستوران را ببینید. تنها چیزی که از صدها متر دورتر مشاهده می‌شود، تابلو مغازه شماست. تابلو مغازه شما به مثال شناسنامه برای یک انسان می‌ماند. تابلو مغازه شما است که رستوران‌تان را معرفی می‌کند. در نتیجه این مساله کاملا واضح است که با بالا بردن جذابیت تابلوی مغازه خود، احتمال جذب مشتری شما نیز بالاتر خواهد رفت.  

 

پیشنهاد میکنم " راهنمای انتخاب و سفارش تابلوسازی " را نیز بخوانید.


بهترین تابلو برای رستوران چه تابلویی است و چه مشخصاتی دارد؟
 حتما  شما نیز به دنبال یافتن پاسخی برای این سوال هستید که بهترین تابلو برای رستوران چه تابلویی است؟ تابلوسازی برای رستوران یک حرفه و تخصص مهم به حساب می‌آید. شاید بارها و بارها از برندهای مختلف تابلوسازی درخواست مشاوره کرده‌اید، اما نهایتا طرحی که شما را راضی کند را نیافتید.
بهترین تابلو برای رستوران تابلویی است که از صدها متر دورتر، نور آن مشتری را جذب خود کند. نورانی‌ترین تابلوها در صنف تابلوسازی ، متعلق به رستوران‌ها هستند. معمولا سردر رستوران‌ها بسیار عریض است. به همین دلیل باید از تابلویی با حروف برجسته و نور زیاد استفاده نمایید تا مشتری از صدها متر دورتر بتواند متوجه حضور شما شود. مهم‌ترین "باید" در مورد تابلوسازی برای رستوران ، خاص و منحصر به فرد بودن آن است.
حتما شما به عنوان یک صاحب رستوران، تمام تلاش خود را کرده‌اید تا فضا و منوی غذایی رستوران شما کاملا منحصر به فرد و خاص باشد. شاید برای رسیدن به این هدف، صدها میلیون تومان نیز هزینه کرده باشید. امروزه همه مشتریان به دنبال چیزهای خاص هستند. با یک عنصر خاص در رستوران خود می‌توانید مشتریان گذری را تبدیل به مشتریان دائمی خود کنید. گاهی یک شیرینی خاص در منوی دسر این کار را برای شما انجام می‌دهد و گاهی هم تابلوسازی برای رستوران شما باعث خاص شدن مغازه‌تان خواهد شد.


چطور یک تابلوی خاص برای رستوران خود داشته باشیم؟
سوالی که در اینجا به وجود می‌آید این است که چطور یک تابلوی خاص برای رستوران خود داشته باشیم؟ در حال حاضر متاسفانه تابلوسازی در ایران از قالب مشاوره خارج شده و اکثرا به شما طرح‌های قدیمی را توصیه می‌کنند. اما شما به عنوان یک رستوران‌دار بزرگ، آیا می‌خواهید که تابلوی شما مشابه تابلوی یکی از رقبای‌تان در همان منطقه باشد؟ قطعا پاسخ به این سوال منفی است.
بهترین تابلو برای رستوران همان تابلویی است که در همان دید اول مشتری را جذب خود کند. پس حتی اگر یک تابلوی قدیمی خیلی هم عالی باشد، ممکن است در همان ابتدا، رقیب شما مشتری را جذب خود کند و شما از غافله عقب بیافتید. پس تمام تلاش شما باید این باشد که تابلویی کاملا منحصر به فرد داشته باشید. به همین منظور کار را باید به کاردان بسپارید.
این روزها با توجه به اهمیت بالای طراحی در تابلوسازی ، بهترین تابلوساز فردی است که با یک تیم حرفه‌ای طراحی همکاری می‌کند. در گذشته از طراحان سه بعدی تنها برای ساخت نمای ساختمان استفاده می‌شد. اما این روزها با گسترش تکنولوژی و بالا رفتن نیاز مشتری، از این هنرمندان برای طراحی تابلو نیز استفاده می‌شود. این طراحان اطلاعات کاملی را از تابلوسازی دریافت می‌کنند. این اطلاعات می‌تواند شامل برند شما، بودجه شما و موقعیت مکانی رستوران‌تان باشد. پس از آن یک طرح کاملا منحصر به فرد برای شما طراحی خواهد شد که هیچ جای دیگر آن را نمی‌توانید ببینید. پس به این شکل می‌توانید چند گام از رقبا جلوتر باشید.

 

پیشنهاد میکنم " تأثیر تابلوسازی بر رونق یک کسب و کار " را نیز بخوانید.


تایپوگرافی و لوگوتایپ در تابلوسازی برای رستوران به چه معناست؟
همانطور که اشاره کردیم، بهترین راه برای جذب مشتری و رقابتی سالم، داشتن تابلو مغازه خاص و منحصر به فرد است. متاسفانه بیشتر تابلوساز ها در ایران از تکنولوژی روز بی خبر هستند. آنها معمولا آلبومی از کارهای قدیمی را به مشتریان ارائه می‌دهند و دقیقا مشابه همان را تولید می‌کنند. اما خوشبختانه برخی از تابلوسازان برجسته ایران، این روش را مردود می‌دانند و در تلاش هستند تا همیشه ابتکار عمل و نوآوری در کار خود داشته باشند. این دسته افراد همیشه طراحان بسیار حرفه‌ای، با تجربه و ذبده‌ای را کنار خود دارند.
تابلوساز تمام اطلاعات لازمه را به دست آورده، تحلیل می‌کند و نتیجه را به طراح ارائه می‌دهد. طراح با در نظر گرفتن پارامتر‌های مختلف، ابتدا روی کاغذ یک طرح ابتدایی را پیاده می‌کند. این طرح حتی شامل فونت‌های حروف برجسته نیز خواهد بود. به نظرتان چقدر عالی می‌شود که حتی فونت حروف برجسته تابلو رستوران شما، منحصر به فرد شما باشد؟ به این کار در طراحی تایپوگرافی می‌گویند. طراحان پس از اتودی که روی کاغذ زده‌اند، آن را به نرم افزار کورل منتقل می‌کنند. از آنجا طرح دو بعدی به دست می‌آید. سپس با نرم افزار 3D Max یک پیش نمایش از نمای نهایی کار به دست خواهد آمد.
این طرح سه بعدی آنقدر واقعی خواهد بود که شما تصور می‌کنید انگار پروژه برای شما اجرا شده! این طراحی دقیقا با عکس سردر مغازه شما اجرا می‌شود و شما می‌توانید آن را با متریال‌های مختلف در شب یا روز ببینید. پیش از حضور این طراحان، شما باید با قوه تخیل خود تصور می‌کردید که تابلوی طراحی شده برای دیگری، روی سردر مغازه شما چطور می‌شود. اما با این کار می‌توانید بهترین تابلو برای رستوران خود را پیدا کنید و آن را حتی پیش از اجرا ببینید. طراحان این کار را حتی برای لوگو نیز انجام می‌دهند و لوگوی منحصر به فرد شما را طراحی می‌کنند.

 

پیشنهاد میکنم " تابلوسازی فست فود " را نیز بخوانید.


از چه متریال‌هایی می‌توان برای ساخت تابلو رستوران استفاده کرد؟
برای رستوران می‌توان از انواع مختلف تابلو استفاده کرد. اما بهترین تابلو برای رستوران ، چند سالی است که بدون شک "تابلوهای وگاسی" هستند. تابلوهای وگاسی به همان تابلوهایی می‌گویند که حروف برجسته توخالی بزرگی دارند و داخل آنها از لامپ‌های تنگستنی یا ادیسونی استفاده شده. این تابلوها بسیار بزرگ، نورانی و جذاب هستند. پس از صدها متر دورتر هم مشتری می‌تواند آن را به خوبی ببیند و جذب رستوران شما شود. البته یک تابلوسازی حرفه‌ای می‌تواند بر اساس بودچه شما بهترین تصمیم را بگیرد و انواع مختلف تابلو را به شما معرفی کند. پس در اینجا ما به شما انواع مختلف تابلو رستورانی را معرفی می‌کنیم و نقاط ضعف و قوت آنها را با شما در میان می‌گذاریم تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.


تابلو وگاسی
همانطور که اشاره کردیم، تابلو وگاسی را می‌توان بهترین تابلو برای رستوران دانست. تابلوهای وگاسی بسیار پر نور هستند و می‌توانند برای جلب مشتری عالی باشند. مدت زیادی از ورود این نوع تابلوها به بازار ایران نمی‌گذرد، اما در همین مدت کوتاه توانسته طرفداران زیادی به دست آورد.  


مزایا
•    بسیار مقاوم با طول عمر بالا
•    کاملا خاص و منحصر به فرد
•    بسیار نورانی و چشم‌گیر
•    قابلیت اضافه شدن نور نئون دارد
•    هزینه نگهداری پایین ( تنها با تعویض لامپ‌ها می‌توان تابلو را تعمیر کرد)
ا    قابل برنامه دادن به وسیله درایور مخصوص ( برنامه‌نویسی خاموش روشن شدن لامپ‌ها)


معایب
•    نسبتا گران قیمت
•    زمان تولید نسبتا بالا


تابلو چلنیوم
چلینیوم در حال حاضر جزء محبوب‌ترین تابلوهای ایران محسوب می‌شود. حروف برجسته چلینیوم بسیار پرکاربرد هستند. اما به نظر شما چه مزایا و معیابی برای رستوران خواهند داشت؟

مزایا
•    قیمت مناسب‌تر نسبت به تابلوهای وگاسی
•    تنوع بسیار بالا
•    امکان اضافه کردن برش الماسی یا همان چلنیوم ستاره‌ای
•    امکان اضافه کردن کریستال به چلینیوم
•    امکان استفاده از چلینیوم پانچ شده
•    دوام بالا

معایب
•    نسبت به تابلوهای وگاسی نور کمتری دارد و از فاصله دور خیلی دیده نمی‌شود
•    خیلی عام شده و مثل تابلوهای وگاسی خاص نیست

برای آشنایی بیشتر به صفحه تابلو چلنیوم مراجعه نمایید.


تابلو استیل
شما می‌توانید از تابلو استیل نیز برای رستوران خود استفاده کنید. اما پیش از انتخاب، باید با مزایا و معایب آن بیشتر آشنا شوید.
مزایا
•    مقاومت بالا
•    ظاهری براق
معایب
•    کم نور
•    گران
•    قدیمی
•    برای شرکت‌ها، پاساژها و مراکز تجاری مناسب‌تر است

برای آشنایی بیشتر به صفحه تابلو استیل مراجعه نمایید.

 

بهترین تابلو برای رستوران بر اساس بودجه کدام تابلو است؟
اگر به دنبال سفارش یک تابلو برای رستوران خود هستید، قطعا با قیمت‌های متنوعی رو به رو شده‌اید. متاسفانه در صنعت تابلوسازی ، عوامل مختلفی بر قیمت تاثیر می‌گذارند. گاهی کم کردن هزینه‌ها، باعث آسیب‌ها جدی و دوباره کاری می‌شود. پس در اینجا ما قصد داریم بر اساس بودجه شما، بهترین پیشنهاد را دهیم.


بهترین تابلو برای رستوران با بودجه زیاد – شروع قیمت از 200 میلیون  
بهترین گزینه برای این دسته افراد، استفاده از ترموود یا کامپوزیت به عنوان بستر اصلی کار است. پس از آن باید با یک طراحی منحصر به فرد، از تابلوی وگاسی حروف برجسته استفاده شود. این تابلوها به خودی خود نور بسیار زیادی دارند، اما شما می‌توانید با استفاده اس اسپیسر، بین PVC و کامپوزیت فاصله ایجاد کرده و با نئون آن فاصله را نورپردازی کنید. به این شکل نوردهی تابلو رستوران شما بسیار بیشتر خواهد شد.
معمولا افرادی به دنبال ساخت چنین تابلوهایی هستند که هزینه زیادی را صرف دکوراسیون رستوران خود کرده‌اند. ساخت یک تابلوی منحصر به فرد، با کیفیت و با دوام ممکن است تا حدود 500 میلیون تومان نیز هزینه داشته باشد.


بهترین تابلو برای رستوران با بودجه متوسط – حدود 100 میلیون تومان
اگر به دنبال مدیریت بودجه خود هستید و تا حدود 100 میلیون تومان برای تابلوسازی رستوران خود کنار گذاشته‌اید، ما به شما استفاده از تابلو استیل رینگی را پیشنهاد می‌دهیم. تابلوهای استیل همانند تابلوهای وگاسی پرنور و خاص نیستند. اما در عین حال دوام و ظاهر بهتری نسبت به تابلوی چلنویوم دارند. برای ساخت تابلوهای استیل می‌توانید از رنگ‌های مسی، کروم و یا دودی استفاده کنید.
قطعا جذابیت این نوع تابلوها با تابلوهای وگاسی اصلا قابل قیاس نیستند. اما در عین حال ظاهری شکیل‌تر نسبت به تابلوهای چلنیوم دارند. اگر طراحی این نوع تابلوها به دست یک تیم حرفه‌ای انجام شود، قطعا یک تابلوی جذاب، زیبا و پر نور خواهید داشت.


بهترین تابلو برای رستوران با هزینه کم – حدود 45 میلیون تومان  
در این حالت شما می‌توانید از تابلو چلینیوم استفاده کنید. اما ممکن است تصور کنید که تابلوهای چلنیوم خیلی معمولی هستند اما از طرفی محدودیت بودجه دست و پای شما را کاملا بسته. پس در این موارد ما به شما می‌توانیم استفاده از چلنیوم پانچ را پیشنهاد کنید. چلنیوم‌های پانچ شده دارای طرح‌های مختلفی هستند و باعث می‌شوند تا نورپردازی از کنار حروف نیز انجام شود. اما متاسفانه این نوع چلنیوم‌ها پس از مدتی به دلیل نفوذ باد و باران، کدر می‌شود. پس با کمی هزینه بیشتر، می‌توانید از چلینیوم‌های پانچ شده مالزی استفاده کنید. این نوع چلنیوم پشت بخش پانچ شده یک لایه محافظ نانو دارد که جلوی نفوذ باد و باران را می‌گیرد.
علاوه بر آن، ما می‌توانیم با استفاده از تکنولوژی ویژه، یک حاشیه کوچک دور هر یک از حروف ایجاد کنیم تا در حین حرکت، حروف همانند یک الماس بدرخشند. به این نوع چلینیوم، چلنیوم ستاره ای یا چلنیوم الماسی می‌گویند. در ضمن انتخاب چلنیوم کریستال با نور پس زمینه نیز می‌تواند بهترین تابلو برای رستوران شما باشد. روی کامپوزیت حروف چلنیوم این نوع تابلوها، کریستال مایع پاشیده شده و اکثرا با نورهای انبه‌ای و خورشیدی نور پردازی می‌شوند. ظاهر این نوع چلینیوم بسیار خاص و دیدنی است و در هزینه کم می‌توانید بیشترین نما را به رستوران خود بدهید.
اما اگر واقعا از نظر مالی تحت فشار هستید و می‌خواهید هزینه کمی برای تابلو رستوران خود کنید، بهترین گزینه شما استفاده از تابلو چلینیوم کاملا ساده است. اما باید توجه داشته باشید که 90 درصد از تابلوسازی را طراحی تشکیل می‌دهد. پس حتی اگر از ساده‌ترین و یا بی‌کیفیت‌ترین متریال هم می‌خواهید استفاده کنید، حتما کار را به یک طراح حرفه‌ای بسپارید. طراح به شما کمک می‌کند تا با حداقل هزینه، بهترین نتیجه را بگیرید.


پارامتر‌های تعیین قیمت تابلوهای رستورانی
اگر قصد نصب تابلو برای رستوران خود را دارید، مطمئنا تا به این لحظه از چندین و چند تابلوساز مختلف استعلام قیمت گرفته‌اید. مطمئنا با دیدن تفاوت قیمت ارائه شده توسط تابلوساز های مختلف متعجب شده‌اید. گاهی ممکن است که دو تابلوساز برای ساخت یک طرح مشترک، هزینه‌های کاملا متفاوتی را پیشنهاد دهند. قطعا در این لحظه شما می‌خواهید علت این تفاوت چشم‌گیر و فاحش را بدانید.
متاسفانه در بازار تابلوسازی ، مواد اولیه بسیار متفاوتی وجود دارند. به عنوان مثال، در زمینه ورقه کامپوزیت باید بدانید که انواع مختلفی از این ورق‌ها در بازار موجود هستند و تابلوساز می‌تواند بر اساس بودجه شما بین آنها انتخاب کند. در حال حاضر بهترین ورق بازار، ورق آلموکس و آلواستون نام دارد. متاسفانه در بازار ایران جنس تقلبی این دو ورق نیز به وفور یافت می‌شود. ضخامت و کیفیت این ورق‌ها، ارتباط مستقیم با ماندگاری تابلو رستوران شما خواهد داشت. حتی چسبی که برای اتصال کامپوزیت به چلنیوم استفاده می‌شود، باید بسیار قدرتمند و خاص باشد. در غیر این صورت پس از گذشت حدود سه تا پنج ماه، امکان جدا شدن کامپوزیت از چلنیوم بسیار بالا خواهد بود.
استفاده از ورق نامرغوب یا ترموود بی‌کیفیت شاید تنها باعث خرابی تابلو شود. یا حتی عدم استفاده از لامپ‌های تنگستینی غیر شرکتی در تابلوهای وگاسی، شاید تنها یک هزینه جزئی برای شما ایجاد کند. اما در برخی موارد استفاده از مواد اولیه نامرغوب، می‌تواند خطرات وحشتناکی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال در تابلوهای نئونی تنها باید از سیم‌های ژله‌ای ضد حریق استفاده کرد تا شوک آن مهار شود. سیم کشی نامناسب و استفاده از ترانس‌های معمولی به جای ترانس‌های مخصوص تابلوسازی ، امکان آتش سوزی را تا صدها برابر افزایش می‌دهد.
متاسفانه در حال حاضر شاهد حضور برخی تابلوساز ها در بازار کار هستیم که با استفاده از جنس نامرغوب، قیمت را کاهش می‌دهند. کمی کردن تعداد لامپ اس ام دی، استفاده از سیم نامرغوب و یا ترانس نامناسب قطعا چیزهای نیستند که مشتری با چشم خود ببیند. اما پس از گذشت مدتی کوتاه، عوارض جانبی استفاده از چنین موادی، گریبان‌گیر مشتری خواهد شد. برای بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه، مقاله ما را در خصوص عوامل تعیین کننده قیمت تابلو مطالعه کنید.

چند نکته در مورد تابلوسازی برای رستوران
•    تابلوهای رستورانی بسیار پر نور هستند و جریان برق زیادی دارند. اگر از سیم کشی استاندارد، نانو یا نسوز استفاده نشود، متاسفانه امکان آتش سوزی بسیار زیاد است.
•    به هیچ وجه مستقیم با طراح رو به رو نشوید. شاید طرحی که طراح به شما می‌دهد، از نظر تابلوساز قابل اجرا نباشد
•    به جای استفاده از متریال نامرغوب بدون گارانتی، از جنس درجه دوم برند‌های معتبر استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از ورق نازک‌تر آلوستون به جای ورق آلومکث استفاده نمایید که گارانتی دارد و در عین حال ارزان‌تر است.
•    حتما با برند‌های معتبر قرار داد بنویسید. شاید در لحظه تصور کنید که از نظر مالی سفارش یک تابلوی ارزان‌تر به صرفه‌تر است. اما نهایتا خواهید دید که با تخریب تابلو، باید یک تابلوی جدید سفارش دهید و این باعث دو برابر شدن خسارت شما می‌شود. حتی استفاده از یک چسب نامرغوب باعث باز شدن لبه حروف در کمتر از سه ماه می‌شود.
•    برای تابلو خود ارزش قائل شوید. اولین گام برای بازاریابی و جذب مشتری رستوران شما همین تابلوسازی است.
•    از طراحان خبره استفاده کنید، این طراحان هستند که باعث منحصر به فرد طراحی شما می‌شوند.
•    به سراغ کسانی بروید که پیش نمایش نهایی کار را به شما نشان می‌دهند. با این کار دقیقا هم شما و هم تابلوسازی می‌دانید که چه طراحی در نهایت قرار است دریافت کنید.

 

مشتریان شرکت

برخی از مشتریان تابلو آنلاین