تابلوسازی برای کافه

بهترین تابلو برای کافه کدام است؟
این روزها، کافه‌ها تبدیل به یکی از مهم‌ترین اماکن برای معاشرت جوانان شده ‌است. بسیاری از جوانان ترجیح می‌دهند اوقات فراغت خود را در کافه‌های مختلف سپری کنند. از طرف دیگر برخی از افراد، کافه‌ها را برای برگزاری قرار‌های کاری خود انتخاب می‌کنند. برخی دیگر تنها کافه را در زمان تنهایی خود ترجیح می‌دهند و بعضی دیگر دورهمی‌های دوستانه خود را در کافه برگزار می‌کنند. در هر صورت کافه تبدیل به یکی از مراکز پرطرفدار بین اقشار مختلف جامعه شده است.
به همین دلیل طی چند سال گذشته، شاهد تاسیس کافه‌های مختلفی در سراسر ایران هستیم. این روند رو به رشد باعث افزایش چشم گیری در میزان رقابت بین افراد شاغل در این صنف شده است. جذب مشتری در این فضای رقابتی بسیار مهم است. به همین دلیل طراحی و نصب تابلو جزء مهم‌ترین بخش‌های فعالیت حرفه‌ای یک کافه محسوب خواهد شد. پس با تابلو آنلاین همراه شوید تا بهترین تابلو را برای کافه خود طراحی کنید و افزایش درآمد قابل توجهی داشته باشید.


بهترین طرح تابلو برای کافه
اکثر مشتریان یک کافه را جوانان تشکیل می‌دهند. جوانان قشری از جامعه هستند که به سختی می‌توان آنها را قانع کرد که چرا باید از یک برند خاص استفاده کنند. یکی از معیارهای اصلی و مهم در این انتخاب، میزان نوآوری آن برند است. زمانی که شما بتوانید یک جوان را قانع کنید که کافه شما یک کافه خاص و منحصر به فرد است، می‌توانید او را تبدیل به مشتری ثابت خود کنید. همانطور که تلاش می‌کنید دکوراسیون داخلی شما بسیار خاص، بی نظیر و به نوعی عجیب باشد، طراحی تابلوی شما نیز باید هم سو با دکوراسیون داخلی کافه شما انجام شود.
پس دقیقا همانطور که دکوراسیون کافه شما منحصر به فرد است، باید یک تابلوی کاملا منحصر به فرد نیز طراحی کنید. آیا ترجیح می‌دهید که از دکوراسیون یک کافه دیگر کپی برداری کنید یا دکوراسیون مختص خود را داشته باشید؟ قطعا یک دکوراسیون ویژه را ترجیح می‌دهید. پس حتما باید برای کافه خود به دنبال طراحی انحصاری و اختصاصی یک تابلو هم باشید. اگر به قصد برند شدن و تاسیس شعب مختلف وارد این بازار شده‌اید، باید به فکر یک تابلوی انحصاری، با فونت اختصاصی و المان منحصر به فرد برای خود بگردید. تابلوی شما باید آنقدر بی نظیر باشد که مشتری با یک نگاه بتواند آن را تشخیص دهد.
به همین دلیل پیش از هر چیز باید به سراغ تابلوسازی بروید که برای شما یک طرح اختصاصی بزند. طراحی طرح اختصاصی شامل دو بخش طراحی فونت‌ و طراحی المان خواهد بود. المان در تابلوی کافه‌ بسیار حائز اهمیت است. المان در تابلوی کافه می‌تواند یک فنجان قهوه خاص باشد. فقط مهم این است که المان شما مشابه هیچ برند دیگری نباشد و مشتری نه با دیدن نام برند، بلکه با دیدن آن المان، برند کافه شما را به خوبی تشخیص دهد. المان می‌تواند یک امضای کاری باشد که همه شما را به آن می‌شناسند. از طرف دیگر زمانی که صحبت از منحصر به فرد بودن می‌شود، نباید از فونت تکراری و آماده برای برند خود استفاده کنید. پس باید از طراح بخواهید تا با توجه به برند شما، یک فونت کاملا اختصاصی طراحی کند که در عین حال حس گرمی وصمیمیت کافه را به مشتری منتقل نماید.

تابلوسازی تابلو آنلاین - طراحی تابلو کافه

پیشنهاد میکنم " تابلوسازی برای فست فود " و " تابلوسازی برای رستوران " را نیز بخوانید.


بهترین گزینه تابلو برای کافه
همانطور که اشاره کردیم، بهترین تابلو برای کافه ، یک تابلو با طراحی منحصر به فرد است. یک تابلوساز حرفه‌ای می‌تواند با یک نوع متریال، چندین طرح بی نظیر و اختصاصی ایجاد کند. در ساخت تابلوی کافه ، باید حتما از المان اختصاصی کسب و کار خود استفاده کنید. اما در نهایت معمولا تابلوساز ها برای ساخت تابلوی کافه ، از انواع تابلو استیل با پس‌زمینه چوب ترموود یا کامپوزیت تیره استفاده می‌کنند. این یکی از محبوب‌ترین و شکیل‌ترین ترکیب‌هایی است که می‌توان برای تابلو کافه در نظر گرفت. برای آشنایی بیشتر به صفحه تابلو استیل مراجعه نمایید.
البته انتخاب نوع تابلوی کافه کاملا بستگی به نوع فعالیت و همچنین محل قرارگیری مغازه دارد. در مورد نوع فعالیت کافه به تفصیل صحبت خواهیم کرد. اما گاهی ممکن است که کافه در فرو رفتگی قرار داشته باشد و تابلوی آن با حروف برجسته استیل پلاست دیده نشود. در این مواقع می‌توان از حروف وگاسی فلزی با رنگ ماشینی و لامپ‌های تنگستنی استفاده کرد تا مشتری را به خود جذب کند. هم چنین برای کم کردن هزینه‌ها، می‌توانید از لامپ‌های تنگستنی فقط برای دور محیط تابلو استفاده نمایید تا جذابیت بیشتری داشته باشد.
به صورت کلی قرار دادن المانی از جنس فلز و پلکسی در تابلو بسیار حائز اهمیت است. همچنین بهتر است حتما برای پس زمینه کار خود به اندازه کافی هزینه کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید برای تابلو مغازه خود حدود 30 میلیون تومان هزینه کنید، بهتر است 15 میلیون آن را صرف کامپوزیت با کیفیت یا ترموود مناسب نمایید و مابقی را صرف حروف برجسته و طراحی کنید.

 

پیشنهاد میکنم " تأثیر تابلوسازی بر رونق یک کسب و کار " را نیز بخوانید.


انواع تابلو برای انواع مختلف کافه
در حال حاضر شاهد فعالیت سه نوع کافه مختلف در ایران هستیم. برخی از کافه‌ها را کافه‌های مدرن می‌نامند که دارای صندلی‌های چوبی راحت هستند و نورپردازی بسیار شیک و کم نوری دارند. برخی دیگر کافه‌های سنتی هستند که اغلب منوی رستورانی دارند و قلیان هم سرو می‌کنند. در عین حال به تازگی نوع خاصی از کافه رستوران به وجود آمده که آن را با نام کافه عربی می‌شناسیم. برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید، بهتر است تابلوی کافه خود را بر اساس نوع فعالیت، انتخاب کنید.


تابلوی مناسب برای کافه‌های مدرن
کافه‌های مدرن باید از یک تابلو با نورپردازی کم نور استفاده کنند. به همین منظور باید یک کامپوزیت با رنگ تیره مثل مشکی مات و  با حروف روشن انتخاب کنند. بهترین گزینه برای آنها استیل رینگی خواهد بود که در ساخت آن از پلکسی دوغی رنگ استفاده شده باشد. برای نورپردازی نیز بهتر است از لامپ‌های SMD پرتقالی، انبه‌ای یا آفتابی استفاده شود.


تابلوی مناسب برای کافه‌های سنتی
بهترین تابلو برای کافه‌های سنتی یا همان کافه‌های کلاسیک، یک تابلو با زمینه ترموود و حروف برجسته چلنیوم الماسی یا چلنیوم کریستال خواهد بود. بهتر است برای نورپردازی زیر پلکسی، از لامپ‌های SMD با نور پرتقالی رنگ استفاده کنید تا بیشترین جذابیت را داشته باشد.


تابلوی مناسب برای کافه‌های عربی
در این نوع کافه‌ها بهتر است از کامپوزیت نیمه روشن مثل خاکستری به عنوان پس زمینه کار و حروفی با رنگ‌های نارنجی، قرمز و زرد تیره استفاده شود. بهترین گزینه برای جنس حروف برجسته، استیل پلاست یا پلاستیک با لبه هندی خواهد بود. در ضمن کافه‌های عربی برای تابلوی خود می‌توانند از فونت کوفی استفاده کنند که جذابیت زیادی دارد.

 

پیشنهاد میکنم " راهنمای انتخاب و سفارش تابلوسازی " را نیز بخوانید.


بازه قیمتی تابلو برای کافه
قیمت‌دهی برای تابلو کافه کار بسیار دشواری است و برای این کار باید پارامتر‌های بسیار زیادی را در نظر گرفت. اما اگر قصد دارید تا به صورت کلی در مورد گزینه‌هایی که از نظر قیمتی پیش روی شما هستند مطلع شوید، تابلو آنلاین سه گزینه مختلف برای تابلوهای گران، متوسط و ارزان قیمت را در اختیار شما قرار می‌دهد:


بهترین تابلو برای کافه با قیمت بالا
باید بدانید که هزینه تابلو مغازه شما یک سرمایه گذاری بلند مدت است. یک تابلوی مناسب می‌تواند هر 45 دقیقه یک مخاطب را به خود جذب کند. پس اگر بر طبق این اصل، قصد دارید برای تابلو مغازه خود هزینه کنید، می‌توانید به یک تابلوسازی حرفه‌ای مراجعه کرده و از او یک طرح بی نظیر بخواهید. در نهایت می‌توانید از تابلوهای استیل پلاست به همراه ترموود با کیفیت، به عنوان متریال استفاده کنید. بهتر است برای پخش نور بیشتر، از SMD های اینجکشن با پخش نور بالا استفاده نمایید. SMD هایی که به کار می‌برید، حتما باید دارای سه مقاومت باشند تا دچار افت نوری نشوند.


بهترین تابلو برای کافه با قیمت متوسط
اگر با وجود اینکه نصب یک تابلوی عالی می‌تواند تا 45 درصد میزان مشتریان شما را افزایش دهد، باز هم می‌خواهید هزینه کمتری برای تابلوی خود کنید، بهتر است به سراغ تابلوی استیل رینگی بروید. این نوع تابلوها از نظر جذابیت مشابه تابلوهای استیل پلاست هستند و از نظر برخی افراد، شاید زیبایی بیشتری نیز داشته باشند.


بهترین تابلو برای کافه با قیمت ارزان
در نهایت اگر می‌خواهید تابلوی کافه شما تا حد امکان ارزان قیمت باشد، می‌توانید به سراغ تابلو چلنیوم بروید. بهترین نوع تابلوی چلنیوم برای کار شما، چلنیوم الماسی و کریستالی با SMD سه مقاومتی پرتقالی خواهد بود. اما اگر می‌خواهید حداقل هزینه را داشته باشید، می‌توانید به سراغ تابلوهای چلنیوم ساید لایت یا سوپر ساید لایت بروید. ارزان‌ترین حالت هم حروف برجسته چلنیوم ساده روی کامپوزیت است. برای آشنایی بیشتر به صفحه تابلو چلنیوم مراجعه نمایید.


نکاتی که در مورد تابلوی کافه باید به یاد داشته باشید
همانطور که اشاره کردیم، بهترین نوع تابلو برای کافه ، تابلوهای استیل هستند. اما متاسفانه برخی تابلوسازان سودجو، از انواع پلکسی آینه‌ای به جای استیل استفاده می‌کنند. تشخیص استیل بودن یک تابلو حتی توسط یک تابلوساز حرفه‌ای نیز کار بسیار دشواری خواهد بود. پس برای جلوگیری از کلاه‌برداری و تقلب، بهتر است به یک تابلوساز با تجربه مراجعه کنید که حداقل از دهه 80 شمسی در این صنف مشغول به کار باشد. همچنین می‌توانید با چند تماس از صحت رزومه‌های کاری یک تابلوساز مطلع شوید. تابلو یک رزومه ماندگار خواهد بود و تا سالیان سال یک تابلوسازی می‌تواند به آنها استناد کند. به همین دلیل اگر تابلوساز باسابقه‌ای را انتخاب کردید، لازم نیست نگران چنین تقلب‌هایی باشید.
 

 

مشتریان شرکت

برخی از مشتریان تابلو آنلاین