تابلوساز؛ سازنده اعتبار یک کسب و کار

تابلوساز؛ سازنده اعتبار یک کسب و کار


آیا تا به حال در مورد تابلوساز و تابلوسازی، درست و دقیق تحقیق کرده‌اید؟ تابلو مغازه شما، اعتبار و شناسنامه کسب و کارتان محسوب می‌شود. تابلو مغازه یک تبلیغ دائمی است که لازم نیست بابت آن هزینه‌ای به کسی پرداخت کنید. اکثر مشتریان، شما را به واسطه تابلویی که دارید می‌شناسند، پس هیچ گاه نباید پیش از شناخت کافی، اعتبارتان را به دست یک تابلوساز بسپارید. در اینجا قصد داریم تا شما را با جزئیات کامل مسائلی که در تابلوسازی اهمیت دارند آشنا کنیم تا بتوانید به خوبی یک تابلوساز نمونه و درجه یک را برای همکاری انتخاب کنید.

تابلوساز کیست؟
پیش از هر چیز باید این سوال را مطرح کنیم که تابلوساز کیست؟ تابلوسازی در گذشته یک هنر بسیار انحصاری محسوب می‌شد که کمتر کسی در آن مهارت داشت. اما امروزه این حرفه تبدیل به یک منبع درآمد بسیار خوب برای افراد تازه وارد شده است و متاسفانه این مساله به هنر تابلوسازی آسیب بسیار زیادی وارد کرده است. اما منظور دقیق ما از حرفه تابلوسازی چیست؟ اصلا از نظر شما تابلوساز کسی است که با دستگاه، حروف مختلف را درست می‌کند؟ یا بهتر است فردی که کار طراحی حروف را به عهده دارد به عنوان تابلوساز بنامیم؟ بد نیست بدانید که هیچ کدام از این افراد، تابلوساز نیستند. تابلوساز در حقیقت همانند یک مدیر کاملا خبره، از متخصصان با تجربه کمک می‌گیرد تا تمامی مراحل ساخت تابلو شما به خوبی انجام شود.
دقیقا در همین نقطه از کار است که تفاوت بین تابلوسازهای سیار، تابلوسازهای مغازه‌ای و تابلوسازهای شرکتی مشخص می‌شود. برخی از افراد با اجاره یک مغازه، تمام مراحل کار ساخت و نصب تابلو را عهده دار می‌شوند. اگر کمی با دید منطقی به این موضوع نگاه کنیم، خواهیم دید که یک فرد قادر نیست در تمامی مراحل تابلوسازی مهارت لازم و کافی را کسب کند. به همین خاطر قطعا کیفیت کار در بخش‌های مختلف کاهش چشم‌گیری پیدا می‌کند. اما یک تابلوساز شرکتی، با نهاد‌ها و افراد متخصص مختلف همکاری می‌کند و از کسانی کمک می‌گیرد که در شغل خود سابقه زیادی دارند و کاملا حرفه‌ای هستند.
از زمانی که شما با یک تابلوساز تماس می‌گیرید و درخواست خود را مبنی بر ساخت تابلو مغازه اعلام می‌کنید، تابلوساز در درجه اول از موقعیت مغازه شما بازدید می‌کند. در مرحله بعد بر اساس تجربه و مهارت خود، اطلاعات موقعیت مکانی شما را تحلیل کرده و موارد لازم را به طراح تابلوساز که در ادامه به نحوه کار وی نیز خواهیم پرداخت، انتقال می‌دهد. طراح چندین و چند نمونه اولیه یا همان پروتوتایپ را به شما ارائه می‌دهد. پس از جلسات مکرر و استعلامات قیمتی مختلف، نهایتا طرح به صورت سه بعدی ساخته می‌شود و مورد تایید دو طرف قرار می‌گیرد. پس از آن ساخت هر بخش از تابلو به واحد‌های مختلف شرکت سپرده خواهد شد و مدیریت مجموعه، بر ساخت آن نظارت خواهد کرد. در نهایت تابلوسازان با استفاده از اکیپ مخصوص نصب خود، مراحل نصب را نیز به صورت کامل انجام داده و تابلو دلخواه شما را با رعایت استاندارد‌های مربوط به کیفیت ساخت و نصب، تحویل‌ می‌دهند.

تابلوساز حرفه‌ای باید چه مشخصاتی داشته باشد؟
•    یک تابلوساز با سابقه، باید حتما با اکیپ‌های حرفه‌ای در زمینه طراحی تابلو همکاری داشته باشد
•    اکیپ نصب تابلوسازی جزء مهم‌ترین بخش‌های ساخت تابلو هستند، یک تابلوسازی حرفه‌ای از اکیپ نصب متخصص استفاده می‌کند.
ک    یک تابلوساز نمونه، دارای کارگاه‌های شخصی بوده و به عنوان واسطه عمل نمی‌کند.
ر    یک تابلوساز نمونه، برای اداره قسمت‌های مختلف تابلوسازی خود از افراد متعهد و حرفه‌ای کمک می‌گیرد.
•    قطعا یک تابلوسازی باسابقه قادر نیست در زمانی کوتاه‌تر از حد معمول تابلو شما را تحویل دهد. زیرا مراحل طراحی حرفه‌ای، لوگوتایپ و تایپوگرافی قطعا زمان‌بر خواهد بود.
•    معمولا برند‌های معتبر تابلوسازی، خودشان وارد کننده بخشی از تجهیزات حرفه‌ای کارشان هستند تا از این طریق به کاهش قیمت تمام شده تابلو نیز کمک کنند.
•    تمام تابلوسازهای نمونه از بازدید شما هیچ هراسی ندارند و  به راحتی می‌توانید از کیفیت و صحت برند‌های مورد استفاده، اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد مطلب: " بهترین تابلو برای ابزار فروشی " و " بهترین تابلو برای کبابی و تهیه غذا "

از چه طریق می‌توانیم یک تابلوساز نمونه را شناسایی کنیم؟
از زمانی که یک مشتری قصد می‌کند یک تابلو جدید برای مغازه خود نصب کند، ممکن است بارها و بارها در اینترنت و بازار تحقیق و جستجو نماید تا در نهایت به نتیجه برسد. اما متاسفانه در بازار تابلوسازی هرچقدر بیشتر تحقیق کنید، بیشتر سردرگم خواهید شد. دلیل این مساله هم حضور برخی از سودجویان فرصت طلبی است که تنها به فکر منافع شخصی و سود‌های لحظه‌ای هستند. یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که شما را کاملا سردرگم می‌کند، بخش استعلام قیمتی خواهد بود. قطعا شما به صورت همزمان در مورد تابلوسازهای مختلف تحقیق خواهید کرد و از تمامی  آنها پیش فاکتور می‌خواهید. اما با نگاه کردن به قیمت‌های پیشنهادی، از این همه تفاوت کاملا متعجب خواهید شد. این دقیقا همان جایی است که تفاوت یک تابلوساز نمونه و یک تابلوساز آماتور مشخص می‌شود.
اما برای اطمینان پیدا کردن از کیفیت کار تابلوسازی، روش‌های بسیار ساده‌ای پیش روی شما است. به عنوان مثال می‌توانید در ابتدا سابقه واقعی تابلوساز را بررسی کنید. معمولا کسانی که در دهه 80 شمسی مشغول به کار شدند، کسانی هستند که تنها از روی علاقه پا به این عرصه گذاشته‌اند و قصد سودجویی نداشتند. البته کسب درآمد جزئی از هر کاری است. اما در سال‌های 1380 تا 1388، تابلوسازی یک شغل پردرآمد محسوب نمی‌شد و کسانی که در آن دوران مشغول به کار بودند، افرادی هستند که به دنبال هنر تابلوسازی بوده‌اند و هنوز هم هستند. از طرف دیگر سابقه زیاد نشان دهنده تجربه بالا و البته رزومه کاملا منطقی و واقعی است. متاسفانه افراد تازه وارد در صنعت تابلوسازی، از رزومه تابلوسازهای قدیمی به نفع خود استفاده می‌کنند. اما یک تابلو همیشه مثل یک اثر هنری که معرف یک هنرمند است، معرف تابلوساز خود خواهد بود و برای او حکم شناسنامه وی را دارد.  
پس حتما به دنبال تصدیق رزومه تابلوسازی منتخب خود باشید. برای این کار تنها کافیست تا آدرس نمونه کار نصب شده را پیدا کرده و با صاحب آن مغازه به صورت حضوری یا تلفنی صحبت کنید. به این طریق می‌توانید در مورد کیفیت کار و همچنین صحت رزومه تابلوساز اطمینان حاصل فرمایید. از طرف دیگر، برخی از جوایز به بعضی تابلوسازهای برتر کشور داده می‌شوند که می‌توانند نشانی بر حسن فعالیت آن تابلوساز باشند. به عنوان مثال در حال حاضر، تابلو آنلاین توانسته تا به عنوان تابلوساز برتر سال 1395 کشور شناخته شود. پس شناخت یک تابلوساز نمونه، اصلا کار دشواری نخواهد بود.


آیا می‌توان به هر تابلوسازی اعتماد کرد؟
پیش از آنکه پاسخ این سوال را بدهیم، کمی شما را با اتفاقاتی که در دنیای تابلوسازی رخ می‌دهند، آشنا می‌کنیم. شاید باور کردن این موضوع سخت باشد، اما متاسفانه پارامتر‌هایی که روی قیمت تابلو یک مغازه تاثیر می‌گذارند، آنقدر زیاد هستند که افراد سودجو می‌توانند به واسطه آنها به راحتی مشتری را فریب دهند. به عنوان مثال در حال حاضر، پلکسی‌های آینه‌ای و زیبایی وارد بازار تابلوسازی شده‌اند که از نظر ظاهری دقیقا مشابه استیل هستند اما قیمت‌ آنها به دفعات از ورقه‌های استیل ارزان‌تر است. بد نیست بدانید که پیش از لمس این ورق، هیچ کس، حتی یک تابلوساز حرفه‌ای هم قادر به تشخیص تفاوت این دو نیست. از طرف دیگر، تفاوت قیمتی یک لامپ باکیفیت و با گارانتی دو ساله و یک لامپ متفرقه بسیار زیاد است. حتی می‌توان در میزان مصرف لامپ‌ها نیز تقلب کرد و با این کار کیفیت تابلو مغازه مشتری را کاهش داد. این صنعت به حدی گسترده است که با کاهش ضخامت ورقه‌های پلکسی و کامپوزیت نیز قیمت تابلو مغازه تفاوت بسیار زیادی پیدا می‌کند و همین مساله باعث می‌شود تا شما با تفاوت‌های نجومی در قیمت رو به رو شوید.
اما مساله زمانی شکل بسیار پیچیده‌تری به خود می‌گیرد که تفاوت کیفیت، جان شما را به خطر می‌اندازد. گاهی ممکن است تابلوساز با استفاده از یک چسب نا مرغوب و یا عدم اتصال صحیح لبه به حروف، باعث شود تا بعد از گذشت مدتی لبه از حروف جدا شده و تابلو به صورت کامل از بین برود. اما کاش موضوع همیشه ضرر و زیان مالی باشد. متاسفانه برخی از تابلوسازها با به کارگیری سیم کشی نا مناسب و یا ترانس‌های کم توان، باعث آتش سوزی‌های عظیم در مغازه‌ها می‌شوند. پس آیا می‌توان به هر تابلوسازی اعتماد کرد؟ ما پاسخ را به شما واگذار می‌کنیم.

پیشنهاد مطلب: " بهترین تابلو برای آرایشگاه و سالن‌های زیبایی " و " بهترین تابلو برای داروخانه "

همکاری تابلوساز با طراح و ساخت تابلوی اختصاصی برای شما
اگر به دنبال یک تابلو با کیفیت هستید که تبدیل به شناسنامه کسب و کار شما شود، اصلا نباید عجله کنید. شاید ترجیح دهید که یک طراح جوان یا حتی خود تابلوساز با یک لپ تاپ به محل کار شما مراجعه کند و در کمتر از یک ساعت، طرحی زیبا را برای شما انتخاب نماید. اما با این کار، شما تیشه به ریشه کسب و کار خودتان خواهید زد. یک تابلو بیانگر اصالت شما خواهد بود. پس برای طراحی آن زمان بگذارید. به یاد داشته باشید که طراحان گرافیست با طراحان تابلوساز کاملا متفاوت هستند. این یعنی یک طراح تابلوسازی باید در مورد متریال‌های مختلف، موقعیت مکانی، علوم بازاریابی، علوم روانشناسی رنگ و نور و انواع فونت اطلاعات کاملی داشته باشد. همچنین طراحان تابلوسازی باید بتوانند یک طرح سه بعدی نهایی را به شما ارائه دهند که هیچ تفاوتی با نسخه حقیقی نداشته باشد. به این طریق می‌توانید از بابت استعلام قیمتی و کیفیت کار نهایی آسوده خاطر باشید.  


اهمیت تملک تجهیزات توسط یک تابلوساز
در بازار تابلوسازی بسیاری از افراد، نقش واسطه را بازی می‌کنند. یعنی دقیقا کسانی که با اجاره یک مغازه، نام خودشان را تابلوساز گذاشته‌اند و پس از قبول کار مشتری، آن را به تابلوسازهای دیگر واگذار کرده و حق واسطه خود را دریافت می‌کنند. این افراد قادر به تضمین کار شما نخواهند بود. زیرا این کار اصلا توسط خود آنها نیز انجام نشده است. از طرفی قیمتی که این اشخاص پیشنهاد می‌کنند، قطعا می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد، زیرا قرار نیست هیچ گونه گارانتی مهمی را ارائه دهند و شما مشتری بار اول و آخر آنها خواهید بود. به همین خاطر باید تابلوسازی را انتخاب کنید که دارای تجهیزات منحصر به فرد خود باشد.


گارانتی تابلو توسط تابلوساز
شما ضمانت شرکت‌های با سابقه‌ای مثل گلدیران و سام سرویس را معتبر می‌دانید یا شرکت‌هایی که حتی نام آنها نیز به گوش شما نخورده؟ قطعا گارانتی در سیستم تابلوسازی، به اعتبار فردی که این گارانتی را در اختیار شما قرار می‌دهد بستگی دارد. به عنوان مثال، شرکت تابلوسازی تابلو آنلاین ، دارای یک آرشیو بسیار گسترده، دقیق و همراه با جزئیات کامل از مشتریان و پروژه‌های قبلی خود است. این برند هیچ گاه فایل‌های مشتریان را حذف نمی‌کند و به منظور ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش مطلوب، همگی آنها را حفظ می‌نماید. پس اگر قصد دارید تا به گارانتی یک تابلوساز اعتماد کنید، حتما از او سابقه فایل‌های قبلی او را بخواهید. فردی که قرار باشد گارانتی تابلو شما را عهده دار شود، حتما فایل‌های چندین سال قبل خود را نیز آرشیو کرده است!

پیشنهاد مطلب: " تابلوسازی برای کافه " و " تابلوسازی رستوران "

استفاده از متریال با کیفیت توسط تابلوساز
حتما در مورد متریالی که قرار است در تابلو شما استفاده شود، تحقیق کنید. البته تحقیقات شما نباید تنها به گفته‌های تابلوساز محدود شود. اکثر تابلوسازها، حتی افراد آماتور و سودجو نیز در مورد برند‌های درجه اول اطلاعات کاملی دارند و می‌توانند با بردن نام آنها، اعتماد شما را جلب کنند. اما حتما برای اطمینان بیشتر، بدون اطلاع قبلی از کارگاه آنها بازدید کنید و ببینید که از چه متریالی استفاده می‌کنند. البته هیچ گاه فریب این جمله را نخورید که این کار به سفارش مشتری با متریال بی کیفیت ساخته شده وگر نه ما همیشه از متریال درجه یک استفاده می‌کنیم! زیرا یک تابلوساز نمونه، هیچ گاه حتی به درخواست مشتری هم از متریال درجه دوم استفاده نمی‌کند.

 

مشتریان شرکت

برخی از مشتریان تابلو آنلاین