بهترین تابلو برای مدارس و آموزشگاه‌ها

بهترین تابلو برای مدارس و آموزشگاه‌ها کدام تابلو است؟


در حال حاضر تمامی مشاغل به دنبال نصب تابلو برای خود هستند. این مساله باعث شده تا مدارس و انواع آموزشگاه‌های مختلف نیز از این قاعده مستثنا نباشند. تمامی آموزشگاه‌ها و مدارس غیر انتفاعی، همانند هر کسب و کار دیگری، به هنرجو و محصل احتیاج دارند. جنبه هنری – فرهنگی کار مدارس و آموزشگاه‌ها باعث نمی‌شود تا سودآوری و تجاری بودن کار آنها زیر سوال برود. به هر صورت این مشاغل نیز همانند هر کسب و کار دیگری، نیاز به مشتری و در نتیجه سودآوری دارند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند. بسیاری از افراد در اولین نگاه، جذب تابلوی یک مدرسه و یا آموزشگاه می‌شوند. اصلا دلیل اصلی برای دیده شدن یک کسب و کار در میان صد‌ها شغل دیگر، داشتن یک تابلو منحصر به فرد است. اما در عین حال طراحان تابلوسازی ، جنبه فرهنگی – هنری مدارس و آموزشگاه‌ها را در نظر می‌گیرند و تابلوهای مناسبی برای این دسته کسب و کار را پیشنهاد می‌دهند. اگر به دنبال یافتن بهترین تابلو برای مدارس و آموزشگاه‌ها هستید، با تابلو آنلاین همراه شوید.


از چه طرحی به عنوان تابلو مدارس و یا تابلو آموزشگاه ها استفاده کنیم؟
در اکثر موارد زمانی که قصد نصب تابلو مغازه را داشته باشید، طراحان تابلوسازی به شما پشنهاد می‌کنند که از یک طرح بسیار منحصر به فرد استفاده کنید. اما در مورد تابلو مدارس و تابلو آموزشگاه ها این مساله کاملا متفاوت خواهد بود. بهتر است تابلو مدارس و آموزشگاه ها ظاهری ساده داشته باشند. به همین دلیل اصلا نیازی نیست که از لوگوتایپ یا تایپوگرافی برای ساخت تابلو مدارس استفاده شود. در حال حاضر اکثر تابلوساز ها ، از فونت‌های نستعلیق و یا شکسته برای ساخت تابلو مدارس استفاده می‌کنند.
برخی از مدارس ترجیح می‌دهند در تابلوی خود، المان‌های مختلفی وجود داشته باشد. البته المان در ساخت چنین تابلوهایی اصلا لزومی ندارد. اما به هر صورت مدارس می‌توانند از المان‌هایی همچون مداد، پرگار، کتاب و چنین اشیائی استفاده نمایند. در عین حال برای ساخت تابلو آموزشگاه ها نیز می‌توان از المان استفاده کرد. آموزشگاه ها و موسسات آموزشی، بر اساس نوع آموزش خود، می‌توانند از المان‌های زیبایی در تابلو خود استفاده کنید. به عنوان مثال آموزشگاه‌های موسیقی می‌تواننند از انواع ساز به عنوان المان اختصاصی خود استفاده نمایند.
پس به صورت کلی باید گفت که طرح در تابلو مدارس ، مهدکودک و یا آموزشگاه‌ها اصلا اهمیت زیادی ندارد. طراح تابلوسازی معمولا برای طراحی چنین تابلوهایی، الگوهای از پیش تعیین شده را انتخاب می‌کند. به این طریق تابلو ظاهری ساده و آراسته خواهد داشت. اما با این حال، هیچ کس شما را از ایجاد فونت اختصاصی و یا طرح‌های بسیار خاص باز نمی‌دارد. شما می‌توانید از طراح و یا تابلوساز بخواهید که طرح تابلو مدرسه یا موسسه آموزشی شما منحصر به فرد و اختصاصی باشد. این مساله در مورد موسسات زنجیره‌ای که چندین شعبه مختلف دارند، بیشتر دیده می‌شود. با این کار شما می‌توانید تا ظاهر تابلو تمام شعب موسسه خود را یکسان کنید.

پیشنهاد میکنم " تابلوسازی برای فست فود " و " تابلوسازی برای رستوران " را نیز بخوانید.


همه چیز درباره نورپردازی و رنگ بندی تابلو مدارس و تابلو آموزشگاه ها
معمولا در ساخت تابلو مدارس و تابلو آموزشگاه ها ، از پس زمینه روشن همانند کامپوزیت‌های سفید و یا  طوسی استفاده می‌کنند. بهتر است به عنوان رنگ حروف برجسته تابلو، از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های روشن و شاد می‌توانند هم جلب توجه بیشتری داشته باشند و هم حس بهتری را به مخاطب منتقل کنند. در مورد نورپردازی تابلو مدارس نیز باید گفت که شما می‌توانید از انواع نورپردازی بر اساس طرح و سلیقه خود استفاده کنید. انواع نورپردازی سفید، یخی، آفتابی، انبه‌ای و پرتغالی برای تابلو مدارس مناسب هستند. همچنین در صورتی که از طرح‌های خاصی استفاده کرده باشید، از سایر رنگ‌های نورپردازی مثل قرمز، آبی، بنفش و غیره نیز می‌توانید استفاده کنید. پس هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ نورپردازی تابلو مدارس وجود ندارد.
از طرف دیگر باید گفت که تابلو مدارس حتما باید چشم گیر باشند. مخصوصا در مورد مدارس مقاطع پایین مثل مهدکودک‌ها یا دبستان‌ها، تابلوها باید حتما به چشم دانش آموز نیز جذاب باشد. به همین دلیل در مورد تابلو مدارس بهتر است حتما از نورپردازی زیادی استفاده شود. نورپردازی در این نوع تابلوها باید بسیار زیاد باشد تا تابلو به اندازه لازم و کافی دیده شود. پس در انتخاب خود، حتما به دنبال تابلوهای پر نور باشید.


بهترین تابلو برای مدارس و آموزشگاه ها کدام تابلوها هستند؟
شما بر اساس سلیقه، بودجه و عوامل دیگر، می‌توانید انواع تابلو مختلف را برای مدرسه و یا آموزشگاه خود انتخاب کنید. اما تابلو آنلاین قادر است به عنوان یک مشاور متخصص، سه گزینه برای انتخاب را پیش روی شما قرار دهد.


•    تابلو چلنیوم ساده یا تابلو چلنیوم الماسی
تابلو چلنیوم ساده و یا تابلو چلنیوم الماسی می‌تواند انتخاب اول به عنوان تابلو مدارس باشد. این تابلوها نورپردازی بسیار مناسبی دارند و در عین حال کاملا مقرون به صرفه هستند. در ساخت تابلو مدارس و آموزشگاه ها، پارامتر قیمت جزء مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار محسوب می‌شود. تابلو چلنیوم نسبت به سایر تابلوها، قیمت بسیار مناسب و در عین حال دوام بسیار بالایی دارد. چلنیوم ظاهری ساده، شیک و در عین حال مدرن و امروزی دارد. درخشش لبه چلنیوم باعث می‌شود تا حالتی جذاب پیدا کند. نور از لایه پلکسی روی حروف به بیرون تابیده می‌شود و به اندازه کافی جذابیت خواهد داشت.
همچنین برای جذابیت هر چه بیشتر تابلو چلنیوم، می‌توانید از انواع الماسی نیز بهره بگیرید. تابلو چلنیوم الماسی دارای پلکسی دوبل طرح دار است و باعث می‌شود در حین حرکت، لایه روی حروف برجسته شما همانند ستاره در آسمان بدرخشند. تابلو چلنیوم الماسی دقیقا انگار روی حروف برجسته خود، اکلیل درخشنده پاشیده‌اید. با این کار، ظاهر تابلو شما بسیار جذاب، درخشنده و چشم گیر خواهد بود.


•    تابلو استیل
انواع تابلو استیل همواره شیک، سنگین، کلاسیک و گران قیمت هستند. نصب تابلو استیل معمولا برای مدارس مقاطع بالا و یا آموزشگاه‌های لوکس توصیه می‌شود. اگر حس می‌کنید که ظاهر تابلو چلنیوم، کلاس کاری شما را زیر سوال می‌برد، می‌توانید به سراغ گزینه تابلو استیل بروید. تابلو استیل قیمت بالایی دارد اما به دلیل دوام بالا، کاملا توجیح اقتصادی خواهد داشت. تنوع تابلوهای استیل بسیار زیاد است و می‌توانید بر اساس شرایط، بودجه و سلیقه خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. در حال حاضر انواع تابلو استیل نوراندریک، استیل رینگی پلاستیک، استیل با لبه پلاستیک و استیل پلاست در عرصه تابلوسازی وجود دارند. هر یک از این انواع تابلو استیل، داری ظاهری منحصر به فرد هستند و شما باید بر اساس سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. با وجود اینکه تابلوهای استیل نورپردازی نسبتا کمی دارند، اما ظاهری بسیار شیک به تابلو مدرسه یا آموزشگاه شما می‌دهند.


•    تابلو پلاستیک
تابلو پلاستیک یکی از قدیمی‌ترین انواع تابلو در صنعت تابلوسازی محسوب می‌شود. این تابلوها به صورت کامل از پلکسی ساخته می‌شود. بر خلاف تصور عوام مردم، ساخت تابلو پلاستیک بسیار دشوار است و قیمتی بیشتر از تابو چلنیوم دارد. اگر تابلوساز در زمینه ساخت تابلو پلاستیک تخصص نداشته باشد، پلکسی اکرلیک خود را از دست داده و همانند یک طلق شکننده می‌شود. پس ساخت تابلو پلاستیک را باید به تابلوسازان با تجربه و حرفه‌ای بسپارید. تابلو پلاستیک از همه طرف نورپردازی دارد و گزینه مناسبی برای مدارس محسوب می‌شود. مزیت اصلی تابلو پلاستیک در ساخت حروف کوچک است. اگر شما قصد دارید تا حروف و نوشته‌های کوچک خود را روی تابلو قرار دهید، باید استفاده از تابلو پلاستیک را در نظر بگیرید. تابلو پلاستیک دارای تنوع بسیار زیادی در رنگ است. شما می‌توانید رنگ‌های مختلف را برای تابلو مدرسه یا تابلو آموزشگاه خود انتخاب کنید. همچنین تابلوساز ها قادر هستند تا طرح‌های مختلفی را با تابلو پلاستیک اجرا کنند. به همین دلیل شما می‌توانید انواع طرح‌های خاصی که در ذهن خود دارید را با تابلو پلاستیک اجرایی نمایید.

پیشنهاد میکنم " تأثیر تابلوسازی بر رونق یک کسب و کار " و " راهنمای انتخاب و سفارش تابلوسازی " را نیز بخوانید.


قیمت تابلو مدرسه و تابلو آموزشگاه
همانطور که اشاره کردیم، بهتر است برای تابلو مدرسه یا تابلو آموزشگاه، از انواع تابلو چلنیوم، استیل و پلاستیک استفاده نمایید. اما در عین حال قطعا کیفیت، دوام و قیمت نیز سه عامل موثر در تصمیم گیری شما خواهند بود.


گران قیمت‌ترین تابلو برای مدارس و آموزشگاه ها
تابلو استیل گران قیمت‌ترین تابلو برای مدارس و آموزشگاه ها محسوب می‌شود. در ساخت تابلو استیل بهتر است از استیل 304 ترک نگیر استفاده شود. برند پریمیوم و کروز، بهترین برند‌های تولید کننده SMD هستند. بهتر است به عنوان پس زمینه کار، از کامپوزیت با کیفیتی مثل آلومکس استفاده نمایید. در بین تابلوهای استیل، استیل رینگی پلاستیک و استیل پلاست گران قیمت‌ترین تابلوها برای مدارس و آموزشگاه ها محسوب می‌شود.


تابلو مدارس با قیمت متوسط
اگر به دنبال گزینه‌ای ارزان‌تر از استیل هستید، باید به سراغ تابلو پلاستیک بیایید. تابلو پلاستیک نسبت به تابلو استیل قیمت ارزان‌تری دارد اما دوام و کیفیت آن بسیار بالا است. البته دوام تابلو پلاستیک به متریال استفاده شده و تابلوسازی که آن را ساخته کاملا بستگی دارد. بهتر است به عنوان متریال از پلکسی‌های سامپکس، ییرلانگ و یا چوچن با ضخامت مناسب استفاده شود. همچنین اگر تابلوساز مهارت کافی برای اتصال لبه حروف پلاستیک را نداشته باشد، پلکسی اکرلیک خود را از دسته داده و همانند یک طلق شکننده می‌شود. به این طریق طول عمر تابلو پلاستیک از 15 سال به 1 سال کاهش پیدا می‌کند. تابلو پلاستیک به دلیل نورانی بودن و تنوعی که در رنگ‌بندی دارد، گزینه مناسب و با قیمت متوسطی برای مدارس و آموزشگاه‌ها محسوب می‌شود.


ارزان قمیت‌ترین تابلو برای مدارس
ارزان قیمت‌ترین تابلو برای مدارس، تابلوهای چلنیوم محسوب می‌شوند. تابلوهای چلنیوم ظاهری بسیار زیبا دارند و ارزان قیمت بودن آنها دلیل بر بی‌کیفیت بودن نیست. لبه چلنیوم نسبت به لبه پلاستیک قیمت مناسب‌تری دارد و همین مساله باعث می‌شود تا مقرون به صرفه‌تر از تابلو پلاستیک باشید. این تابلوها دارای تنوع بسیار زیادی در طرح، رنگ و نورپردازی هستند. به همین دلیل دامنه انتخاب شما بسیار وسیع است. اگر قصد نصب تابلو در بالای پشت بام و ارتفاع را دارید، تنها باید از حروف چلنیوم استفاده کنید. با کمی هزینه بیشتر و سفارش تابلو چلنیوم الماسی، می‌توانید ظاهری درخشنده و زیبا به تابلو مدرسه یا آموزشگاه خود دهید.

بهترین تابلو برای کافه کدام است؟ را نیز بخوانید


نکاتی که در مورد تابلو مدرسه و تابلو آموزشگاه باید به آن توجه داشت
•    انتخاب تابلو مدارس باید بر اساس مقطع تحصیلی آن باشد. مقاطع دبستان و مهدکودک بهتر است دارای رنگ‌های روشن و نورپردازی زیادی باشند. در عین حال مدارس مقاطع بالای بهتر است از تابلوهای سنگین‌تری استفاده نمایند.
•    در ساخت تابلو مدارس بهتر است از فونت‌های نستعلیق و شکسته استفاده شود.
•    رنگ تابلو مدارس باید بسیار جذاب باشد.
•    معمولا تابلو مدارس باید ظاهری ساده داشته باشند و نیاز به طراحی اختصاصی ندارند.

 

مشتریان شرکت

برخی از مشتریان تابلو آنلاین