از چه متریالی در ساخت تابلو مغازه استفاده می‌شود؟

یک تابلو‌ ساز نمونه چه تابلوسازی است؟

بی شک باید برای سفارش یک تابلو مغازه عالی و با کیفیت، از یک تابلوساز نمونه کشوری کمک بگیرید. اما در بازار تابلوسازی مدرن، هزاران تابلوساز مختلف حضور دارند. پس چطور باید یک تابلوساز نمونه را میان هزاران تابلوساز تشخیص داد؟ برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. در درجه اول باید سابقه ورود تابلوساز را به دنیای تابلو سازی بررسی کنید. تابلوسازهایی که بیش از 10 سال در این زمینه سابقه داشته باشند، جزء افراد مطمئن محسوب می‌شوند. یک تابلوساز نمونه، کسی است که به صورت گروهی فعالیت می‌کند و اغلب دارای یک شرکت ثبت شده بسیار معتبر است. از طرف دیگر، تابلوسازهای با سابقه و معتبر، دارای کارگاه اختصاصی هستند و از کارگاه سایر همکاران استفاده نمی‌کنند.


تفاوت تابلوسازی مدرن با تابلوسازی کلاسیک در چیست؟

در دوران قدیم، یعنی زمانی که صنعت تابلوسازی تازه وارد ایران شده بود، طرح‌ها و متریال‌های زیادی وجود نداشتند. در آن دوران تنها از یک سری فونت ثابت برای ساخت حروف برجسته استفاده می‌شد و طرح‌ها به صورت کلیشه‌ای روی تابلوهای مختلف تکرار می‌شدند. اما امروزه هزاران هزار متریال گوناگون وارد دنیای تابلو سازی شده‌ و همین موضوع تنوع بسیار زیادی را در این صنعت به وجود آورده است. تابلوسازهای نمونه در تمامی نمایشگاه‌های بین المللی تابلوسازی که در کشورهای خارجی برگزار می‌شوند، شرکت می‌کنند و دانش و تکنولوژی روز تابلوسازی را وارد کشورمان می‌نمایند. در تابلوسازی مدرن، دیگر خبری از کلیشه و تکرار کار‌های قدیمی نیست. این روزها همه به دنبال ایجاد ترکیب‌های جدید از متریال‌های قدیمی و به کارگیری خلاقیت و ابتکار عمل در تابلوسازی هستند. تابلوسازی مدرن دیگر فقط اجرای طرح‌های کلیشه‌ای نیست و تبدیل به یک چالش روزانه شده است. چالشی که همه در آن به دنبال ایجاد طرح‌های جدید، خاص و دیدنی هستند.

پیشنهاد مطلب: " انواع تابلو مغازه در تابلوسازی " و " نقاط قوت و ضعف تابلو وکیوم "


چگونه یک تابلوساز را انتخاب کنیم | لزوم بررسی رزومه کاری تابلو ساز

بی شک مهم‌ترین پارامتر برای انتخاب یک تابلوساز، بررسی رزومه کاری او خواهد بود. اما در این مورد باید به یک مساله بسیار مهم دقت کنید و آن هم صحت رزومه کاری تابلوساز مورد نظر است. متاسفانه در حال حاضر، بسیاری از تابلوسازها، از رزومه کاری تابلوسازهای برتر و نمونه کشور استفاده کرده و آنها را به نام خود ثبت می‌کنند. برای جلوگیری از چنین فریبی، بهتر است از تابلوساز مورد نظر بخواهید تا اطلاعات مشتری یک رزومه را به شما بدهد. اگر از این کار اجتناب کرد، باید بدانید که این رزومه متعلق به فرد دیگری است. در برخی موارد نیز شماره تماس مغازه، روی تابلو درج شده و شما می‌توانید با آن مغازه خاص تماس بگیرید و از او بخواهید که اطلاعات تابلوساز خود را به شما بدهد. به این طریق می‌توانید در درجه اول از صحت رزومه تابلوساز اطمینان حاصل نمایید و در درجه دوم، در مورد کیفیت کاری تابلوساز مطمئن شوید.
یک تابلوساز نمونه، تابلوهایی با بیش از 5 سال طول عمر را در پرونده کاری خود دارد و می‌تواند از آنها به عنوان یک نمونه کاری درخشان یاد کند. پس حتما پیش از سفارش تابلو مغازه ، از رزومه کاری تابلوساز اطمینان حاصل کنید تا بتوانید با خیال آسوده، روند ساخت هویت مغازه خود را به او بسپارید.


از چه متریالی در ساخت تابلو مغازه استفاده می‌شود؟

هنگامی که قصد سفارش یک تابلو برای مغازه خود دارید، قطعا از چندین و چند تابلوساز مختلف، استعلام قیمت خواهید گرفت. اما با دیدن قیمت‌های استعلامی، کاملا شوکه خواهید شد و نمی‌توانید دلیل این همه تفاوت را تشخیص دهید. در حقیقت بزرگ‌ترین عامل ایجاد چنین تفاوت قیمتی، متریال استفاده شده در تابلو مغازه است. در اینجا قصد داریم تا در مورد متریال‌های پر کاربرد در تابلو مغازه، به صورت مختصر توضیح دهیم.

پیشنهاد مطلب: " طراحی تابلو مغازه " و " بهترین تابلو برای کبابی و تهیه غذا "


پس زمینه کار

در 90 درصد مواقع، از کامپوزیت به عنوان پس زمینه کار استفاده می‌شود و در برخی موارد، به دلیل شرایط یا سلیقه کارفرما، از چوب ترموود نیز استفاده می‌شود. در مورد کامپوزیت باید بدانید که کامپوزیت‌های ساختمانی، بهترین نوع کامپوزیت هستند. در مورد چوب ترموود نیز باید گفت که چوب ترموود فنلاندی را باید بهترین در نوع خود دانست.


ورق پلکسی گلاس

ورق‌های پلکسی گلاس زیادی در بازار وجود دارند. اما در این میان، ورق‌های سامپکس، یرلانگ و چوچن، بهترین برند‌های موجود در بازار هستند. به علاوه اینکه باید به یاد داشته باشید حتما از ورق پلکسی با ضخامت بالا و درصد ویرجین مناسب استفاده کنید تا دوام و طول عمر بسیار زیادی داشته باشد.


ورق استیل

بر خلاف تصور عوام مردم، ورق‌های استیل مختلفی در بازار وجود دارند. در حال حاضر بهترین ورق استیل موجود در دنیای تابلو سازی، ورق‌های استیل 304 ترک نگیر هستند که آهن ربا را جذب خود نمی‌کنند. استیل یک کامپوزیت محسوب می‌شود که از ترکیب آهن، کربن و کروم به وجود می‌آید. در صورت کاهش درصد آهن و افزایش درصد کروم و کربن، ورق استیل، نگیر و کاملا مقاوم و براق خواهد بود.


انواع لامپ، سیم کشی، ترانس و سرپیچ

تعداد SMD، نوع لامپ، کیفیت لامپ، نوع ترانس، گارانتی لامپ، نوع سیم کشی و نوع سرپیچ، عواملی هستند که تفاوت قیمتی بسیار زیادی را در مورد تابلو مغازه ایجاد می‌کنند. بهتر است از انواع لامپ پرمیوم کره، کروز، سامسونگ یا نما نور آسیا برای نورپردازی تابلو مغازه خود استفاده کنید که دارای گارانتی معتبری هستند. به علاوه اینکه از بهترین ترانس و سیم کشی نسوز استفاده کنید، تا ایمنی تابلو مغازه شما تامین شود. همچنین استفاده از سرپیچ‌های گریپ‌دار اکیدا توصیه می‌شود تا برای تعویض لامپ‌ها نیاز به نیروی متخصص نداشته باشید.

پیشنهاد مطلب: " بهترین تابلو برای آرایشگاه و سالن‌های زیبایی " و " بهترین تابلو برای داروخانه "

 

مشتریان شرکت

برخی از مشتریان تابلو آنلاین